Християни східного обряду відзначають Благовіщення

Християни східного обряду відзначають Благовіщення

Благовіщення Пресвятої Богородиці православні відзначають 7 квітня. За переказами в це світле свято архангел Гавриїл приніс Діві Марії радісну звістку (благу вістку) про те, що вона скоро народить Спасителя. Саме тому від 7 січня (Різдва Христового) цей день відокремлює рівно дев’ять місяців.

В цей день, усім, хто дотримується суворих правил Великого посту, дозволяється послаблення дієти. Можна собі дозволити з’їсти риби, і випити келих вина.

Благовіщення – одне з найважливіших свят у християнстві, що означає благу звістку про наближення звільнення народу від гріха. Є повір’я, що, як і Великдень, в цей день не мучать грішників у пеклі.

На Благовіщення наші предки ходили до церкви освячувати насіння і саджанці, які після свята висаджували в землю. Урожай, отриманий з них, вважався благословенним. Відразу ж після Благовіщення можна було проводити весняно-польові роботи, адже сам Господь “відкриває” землю для сівби.

На Благовіщення є одна дуже гарна традиція – випускати голубів. Її коріння сягає глибоко в давнину, ще в дохристиянські часи. Раніше ця дія була пов’язана з культом сонця і поверненням птахів. Пізніше звичай набув релігійний зміст: голуб, який символізує душу, вилітаючи з клітки, звільняється від усіх гріхів і летить назустріч божому світлу, сподіваючись на порятунок.

Головні прикмети на Благовіщення:

  • Якщо на Благовіщення ніч тепла – весна буде дружна;
  • Яка погода на Благовіщення, така і на Великдень;
  • Благовіщення без ластівок – холодна весна;
  • Якщо в цей день дощ – народиться жито;
  • Якщо на Благовіщення холодний вітер – літо буде холодне, а якщо тепла – буде тепле літо.

Що не можна робити у Благовіщення:

  • На Благовіщення заборонено працю на землі і обрізання дерев.
  • В це свято не радять давати в борг, щоб не накликати невдачі.
  • Відкладіть поїздки, навіть якщо вони сплановані заздалегідь.
  • Жінкам не можна стригти і фарбувати волосся, шити, в’язати.
  • Не варто до вечора готувати їжу.

До речі, освячена на Благовіщення вода може допомогти впоратися з хворобами.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top