Кабмін затвердив базовий тариф за медичні послуги на первинній ланці

Кабмін затвердив базовий тариф за медичні послуги на первинній ланці

25 квітня, Кабінет Міністрів ухвалив низку нормативних документів, зокрема постанову, якою встановлено базовий тариф за медичні послуги за кожного пацієнта у розмірі 370 грн на рік та визначено коригувальні вікові коефіцієнти.

Про це повідомила на своїй сторінці у «Facebook» в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Уряд ухвалив важливі постанови, які допоможуть МОЗ та всій країні продовжувати трансформувати систему охорони здоров’я. Коротко про головне: визначено тарифи для оплати послуг за кожного пацієнта на первинці, затверджено механізм укладання договорів закладів первинки знизу, ухвалено гарантії надання медичних послуг іноземцям та людям, що не мають українського громадянства, визначено, як функціонуватиме електронна система охорони здоров’я», – написала Уляна Супрун.

За її словами, сума 370 гривень зберігається як базовий тариф для людей від 18 до 39 років. За пацієнтів іншого віку медзаклади отримуватимуть більше коштів.

Як повідомив на брифінгу заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, визначено 5 коригувальних коефіцієнтів, залежно від вікових груп, пише Укрінформ. Так, для пацієнтів віком від 18 до 39 років буде діяти коефіцієнт 1, для дітей віком від 0 до 5 років – 4, для дітей віком 6-17 років – 2,2, для людей від 40 до 64 років – 1,2, для людей віком від 65 років – 2.

Заступник міністра пояснив, що підвищені коефіцієнти для дітей до 6 років та людей від 64 років було прийнято з огляду на те, що ці категорії потребують більше часу та уваги лікаря. Також, за його словами, підвищений коефіцієнт 4 для дітей до 5 років має відповідно зберегти педіатричну складову на первинній ланці та мотивувати сімейних лікарів займатися дітьми.

leopolis.news

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top