Конфлікт за землю у Буському районі. Місцеві фермери проти новоспеченої агрофірми
Конфлікт за землю у Буському районі. Місцеві фермери проти новоспеченої
агрофірми
У селі Теребежі, біля Олесько, місцевий фермер Євген Підвальний не може засіяти ріпак на своєму ж полі. Він орендує паї, обробляє та доглядає за землею. І ось, 9 серпня, представники нікому невідомої агрофірми «Агробудсервіс КВ», за його словами, завадили йому посіяти ріпак. Стверджують, що мають документи на частину зазначених паїв…
Сьогодні, 10 серпня, на зазначену ділянку у Теребежі виїхала екологічна комісія Буської районної ради (голова комісії депутат Ігор Мураль, депутат райради Володимир Гриневич), спільно з заступником голови райради Романом Фурдою, депутатом Львівської обласної ради Степаном Раком та начальником відділу у справах захисту
прав споживачів Буської райради Василем Кашубою. Підтримати свого колегу приїхали й представники найбільших фермерських господарств району. Представники “Агро-буд-сервіс-КВ” на таку зустріч не прибули.
Під час спілкування із присутніми посадовцями та фермерами, селищний голова Олесько Анатолій Триндюк розповів, що насправді зазначена фірма жодних документів на паї не демонструвала. На будь-який контакт із місцевим самоврядуванням не зголошується. У свій час, лише на словах представник фірми запевняв місцеве самоврядування, що наче має відповідні договори оренди, але далі розмов справа не дійшла…
Як розповів журналістам Буському радіо Євген Підвальний, він у цьому селі орендує загалом 150 га землі. Сьогодні йдеться про поле завбільшки у 30 га. Фірма ПП «Агро-буд-сервіс-КВ» начебто має в оренді біля цього поля три ділянки по 1 га кожна. Фермер запевняє, що на цих ділянках нічого сіяти не планує, обробляє лише свої, однак його опоненти стверджують, що мають ще більше укладених договорів оренди саме по зазначеній ділянці. Саме на цій підставі вони перешкоджали фермеру засіяти тих самих 30 га поля.
«Ми намагалися домовитись спокійно, ми казали, що такі суперечки треба з’ясовувати в суді. Я у землю вклав працю, а вони тепер у рейдерських спосіб хочуть її у мене відібрати», – розповів Євген Підвальний.
Під час нашого спілкування техніка Євгена Підвального працювала у полі та готувала площу до посіву ріпаку. “Місцеві фермери сьогодні згуртовані, як ніколи, бо лише спільно ми можемо протистояти великим агрохолдингам. Саме тому, що ми сьогодні тут зібралися, я маю можливість спокійно засіяти поле.” – зазначає Євген Підвальний…
Зазначимо, що у вівторок 15 серпня у Буській РДА заплановано провести нараду із аграріями району, від обласної влади до нас завітає директор департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Наталія Хмиз. Представники фермерських господар Надбужжя домовилися озвучити даний конфлікт під час такої зустрічі та обговорити недопущення таких випадків у подальшому.
Ми обов’язково відвідаємо зазначений захід, та розповімо про подальший перебіг справ навколо Теребежівського земельного конфлікту.
Зазначимо, що агрорейдерство в Україні протягом останніх років набуло чималих розмірів. Саме тому вчора, 9 серпня, Кабінет міністрів одноголосно підтримали ініціативу Мін’юсту щодо створення в регіонах оперативних штабів, покликаних боротися зі спробами рейдерських захоплень земель та зібраного урожаю. Такий антирейдерський штаб створять і у Львівській області.
Comments