Коронавірус – жорсткий тест на людяність для усіх українців

Коронавірус – жорсткий тест на людяність для усіх українців

Останнім часом з телеекранів, шпальт газет та в мережі інтернет ми бачимо домінування новин навколо коронавірусу – досі повністю не вивченої недуги, яка вражає населення усієї планети незважаючи на кордони.

Аналізуючи, досвід тих країн, які практично побороли епідемію, або перебувають в активній фазі боротьби з нею варто наголосити на тому, що найкращим способом протидії поширенню пандемії є соціальна відповідальність кожного громадянина. Важливо й те, що така відповідальність вкрай важлива не лише перед самим собою, а й перед своїми співгромадянами! Ці всі події є справжнім тестом нашого суспільства на людяність та громадянську відповідальність.

Наразі боротьба з епідемією коронавірусу в Ураїні увійшла до гострої фази. Найважливіше завдання зараз – максимально обмежити поширення вірусу та дотримуватися рекомендацій лікарів щодо карантинних обмежень.

За визначенням, карантин – це тимчасова ізоляція людей, тварин, рослин або товарів у тих випадках, коли є підозра, що вони можуть бути переносниками інфекційних захворювань. Це і є основний інструмент запобігання поширенню вірусів.

Для зниження ризиків зараження вірусом COVID-19 здоровим людям рекомендується дотримуватися наступних правил:

  • мінімізувати контакти з іншими людьми;
  • триматися на відстані не менше 1 метра під час контакту з іншими людьми;
  • уникати торкання обличчя руками;
  • дезінфікувати мобільний телефон і предмети, які найчастіше використовуються;
  • уникати місць великого скупчення людей;
  • прикривати рот і ніс в момент чхання і кашлю;
  • часто мити і дезінфікувати руки;
  • під час планового відвідування медичного закладу перебувати в одноразовій масці (краще використовувати респіратор N95).
  • У разі появи таких симптомів, як підвищення температури тіла вище за 38 градусів, кашель та/або задишка, слід якомога швидше викликати лікаря додому або відвідати клініку. Також рекомендується провести ПЛР-аналіз на можливе зараження коронавірусом.
  • Якщо протягом останніх 14 днів людина контактувала з пацієнтом з підтвердженою інфекцією SARS-CoV-2, рекомендовано, навіть попри відсутність будь-яких симптомів, терміново відвідати лікаря.

Заходи профілактики коронавіруса: рекомендації ВООЗ
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), коронавірус, який викликає хворобу COVID-19, схожий на інші коронавіруси (SARS або MERS), здатні виживати на плоских поверхнях від декількох годин до декількох днів. Розбіжність у часі залежить від типу поверхні, її вологості і температури. Тому до рекомендацій ВООЗ входить необхідність дезінфекції пласких поверхонь і предметів за допомогою основних мийних засобів.

Найбільш часто дезінфікувати потрібно:

  • ванну кімнату: душову кабіну, змішувач, ванну, раковину, плитку на стіні, плитку на підлозі;
  • кухню: стільницю, кран, раковину, холодильник, шафи;
  • спальню: дверні ручки, комоди, шафи;
  • вітальню, дитячу кімнату: полиці, шафи, вимикачі, стільці.

Обов’язки людини на домашньому карантині в разі підозрі на коронавірус
У відповідності до керівних принципів Міністерства охорони здоров’я, люди, які перебувають на домашньому карантині, повинні контролювати температуру свого тіла щонайменше двічі на день. В разі лихоманки, задишки або кашлю необхідно повідомити про це районного лікаря або зателефонувати до інфекційного відділення.

Якщо людина з підозрою на коронавірус живе з родиною, необхідно максимально обмежити контакт з оточенням і дотримуватися мінімально припустимої відстані у два метри. За ознак вірусного захворювання ВООЗ рекомендує помістити людину до окремої спальні та користуватися окремою ванною кімнатою. Якщо людина, що перебуває на карантині, не може використовувати окрему ванну кімнату, вона має дезінфікувати туалет і ванну після кожного використання за допомогою доступних засобів для чищення.

Щоб обмежити поширення коронавіруса, потрібно використовувати окремий посуд, рушники та інші подібні предмети побуту. Рекомендації також передбачають провітрювання квартири кілька разів на день, дотримання правил гігієни, часте миття рук і дезінфекцію поверхонь на кшталт стільниць, дверних ручок та екранів телефонів.

Важливо! Основне правило – ретельно мити руки з милом і водою не менше 15-30 секунд. Уникати дотику рук до особи також є однією з превентивних дій, оскільки коронавірус COVID-19 передається крапельним шляхом. Він потрапляє до організму через ніс і рот, а також через очі.

Рекомендації літнім людям
Літні люди піддаються найбільшому ризику зараження і ускладнень від хвороби COVID-19, що пов’язано з природним процесом старіння, а також ослабленням імунної системи.

На момент карантину лікарі наполегливо рекомендують літнім людям не залишати своїх будинків, а також звести до мінімуму відвідування магазинів. Особливо потрібно виключити відвідування місць з великим скупченням людей.

Ризик зараження коронавірусом COVID-19 дуже високий, особливо серед людей похилого віку із супутніми захворюваннями. Через це, з міркувань турботи про своє здоров’я і стан здоров”я членів сім’ї, варто виконувати вказівки, наведені вище.

Голова районної організації

Політичної партії «Європейська Солідарність»

Петро Мороз

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top