«…Кожен фініш ─ це по суті старт…» Завершення навчального року у Буському районі

«…Кожен фініш ─ це по суті старт…» Завершення навчального року у Буському районі

Закінчується 2019-2020 навчальний рік, особливий і нелегкий, рік, який приготував учасникам освітнього процесу чимало неприємних сюрпризів. Попри всі негаразди і випробування освітяни та учні мають чимало досягнень, перемог та цінних надбань.

З метою виявлення здібних дітей і підлітків, збереження й розвитку їхнього інтелектуального потенціалу, творчої роботи вчителів, в районі  успішно реалізується Програма «Обдаровані діти», відповідно до якої рішенням сесії Буської районної ради нагороджено премією 10 учнів-призерів за перемогу в обласному етапі всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.   Маркіяна Кирика, учня Буської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, нагороджено іменною премією (у розмірі 1000 грн.) на вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та героїв, полеглих в зоні АТО. А сектор освіти Буської РДА преміював у розмірі 1000 грн. 10 педагогів ЗЗСО району, учні яких стали призерами ІІІ етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2019-2020 н.р.

Переможцями і призерами всеукраїнських та міжнародних змагань, чемпіонатів України стали 13 вихованців Буської дитячої спортивної школи, які також будуть премійовані.

Неослабно в полі зору було військово-патріотичне виховання учнівської молоді. Так, команда Ожидівської ЗОШ І-ІІІ ст. (молодша вікова група) зайняла І місце в обласному заочному конкурсі-звіті (текстовий фото-онлайн формат) про роботу роїв гри «Сокіл («Джура») у 2020 році.

Багато школярів ЗЗСО стали цьогоріч переможцями обласних природничих конкурсів та акцій, а саме: «Квітковий вернісаж» – 10 учнів, «Птах року» -7 учнів, «Вчимося заповідувати» – 1 учень, «Ліси для нащадків» – 1 учень, «Біощит-2019» – 1 учень, «Природа і фантазія» – 4 учні, «Годівничка» – 4 учні.

Чимало призових місць на рахунку педагогів та вихованців Буського БДЮТ за участь в обласних та всеукраїнських конкурсах і фестивалях, як от: «Сурми звитяги» -10 призових місць, «Космічні фантазії» – 9, фотоконкурс «Моя Україна» – 4, «Різдвяна зірка» та «Різдвяна свічка» – 4, «Різдвяна шопка» -4,  «Сонячний Великдень» – 4, «Стильний папір. Настрій в кольорі» – 4, «Планета талантів» – 3.

Старшокласники стали переможцями обласних конкурсів пошуково-дослідницьких робіт на тему «Моя земля-земля моїх батьків» (І місце) і «Українська революція: 100 років надії і боротьби» (ІІ місце).

Вчитель навчає і вчиться сам, постійно перебуває у творчому пошуку, на шляху до самовдосконалення. Тому щороку районний інформаційно-методичний центр сектору освіти Буської РДА заохочує педагогів  до участі у всеукраїнському конкурсі «Учитель року».

За цьогорічними підсумками у номінації «Початкова освіта» переможцем І туру стала молодий педагог Гутисько-Тур’янської ЗОШ І ст. Наталія Олива, яка увійшла у п’ятірку найкращих педагогів Львівщини, а Марія Барак, учитель НВК «Буська ЗОШ І ст.-гімназія-інтернат імені Є.Петрушевича при ЛНУ імені І.Франка» виборола ІІІ місце.

Учителі початкових класів активно впроваджують у життя концептуальні засади Нової української школи. Із тисячі вчителів з усієї України успішно склали сертифікацію три педагоги початкової ланки, а саме:  Галина Чеховська (Буська гімназія), Галина Пацалон (НВК «Чанизька ЗОШ І-ІІ ст.»), Наталія Олива (Гутисько-Тур’янська ЗОШ І ст.) та  отримали  20% надбавку до заробітної плати.

Тренери НУШ Галина Чеховська, Галина Пацалон  провели тренінги для 57 вчителів 1-х класів ЗЗСО району, які навчають дітей за програмою Нової української школи. 95 педагогів 1-2-х класів пройшли навчання з питань використання ігрових технологій та діяльнісних методів навчання в умовах Нової української школи. Учні 1-2 класів забезпечені одномісними партами, дидактичними матеріалами, що відповідають сучасним вимогам, а педагоги ─ комп’ютеризованим робочим місцем.

Справжнім викликом для педагогів району стало дистанційне навчання під час карантину через пандемію Covid-19. Методисти РІМЦ надали методичні рекомендації щодо використання інформаційних технологій, освітніх  онлайн-платформ та учительських сайтів.   Крім того,  кожний учитель самостійно шукав освітню платформу, веб-ресурс, соціальну мережу, яка для нього найзручніша та найоптимальніша для спілкування з учнями і батьками, практикували індивідуальні консультації.

Не залишили без уваги і дітей з особливими освітніми потребами. Під час запровадження карантину фахівцями інклюзивно-ресурсного центру створено вайбер-групу для батьків, діти яких отримують корекційно-розвиткові послуги (25 дітей, які не відвідують школу).  Проведено онлайн-нараду для асистентів інклюзивного навчання, розроблено методичні рекомендації-буклети для батьків та педагогів. А взагалі протягом року надано методичну допомогу педагогам та батькам щодо організації та проведення навчання за індивідуальною формою навчання (педагогічним патронажем) для 23 учнів, навчання в інклюзивних класах ЗЗСО для 19 учнів, навчання та виховання в дошкільних інклюзивних групах для 6 дошкільників.

Незважаючи на складні економічні умови, карантинну ситуацію, сектор освіти Буської РДА спільно з Буською РДА і районною радою успішно реалізують Програму розвитку освіти Буського району на 2018-2020 рр., яка передбачає підвищення загальної інформаційної грамотності та комп’ютерної культури учасників освітнього  процесу шляхом  забезпечення закладів освіти комп’ютерною та мультимедійною технікою.

Освітяни ЗЗСО І-ІІ та І-ІІІ ст. згідно з поданими замовленнями отримали на суму 2 280 456,00 грн. різноманітну комп’ютерну техніку:

принтери кольорові багатофункціональні ─ 26 шт.

проектори довгофокусні фірми «EPSON» ─ 5 шт.

комп’ютерні класи (7+1 формат ноутбук) ─ 6 шт.

комп’ютерні класи (10+1) ─ 5 шт.

мультимедійні панелі ─ 3 шт.

За сприяння благодійників поліпшилася матеріально-технічна база інклюзивно-ресурсного центру.

Попереду ─ довгоочікувані канікули, а для вчителів ─ відпустки. Сподіваємося, що карантин швидко закінчиться і всі здорові, повні сил та енергії у вересні повернуться до звичного режиму навчання у відремонтовані та оновлені шкільні приміщення.

 

                                         Галина Олійник,

завідувач сектору освіти Буської РДА

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top