Красненські школярі побували у історико-меморіальному заповіднику  “Поле Берестецької битви. Козацькі могили”        

          Красненські школярі побували у історико-меморіальному заповіднику  “Поле Берестецької битви. Козацькі могили”                             

14 жовтня українці  відзначали свято Покрови Пресвятої Богородиці. Воно було одним з найголовніших свят козаків, адже козаки вшановували Покрову як свою покровительку, за що і отримало другу назву – Козацька Покрова.

З метою виховання  патріотизму  у школярів  та ознайомлення дітей з історією і культурними місцями України саме в цей день   групою учнів  4-Б класу Красненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 разом з їхнім класним керівником Ковалик Ольгою Ярославівною  було здійснено восьму за рахунком у їхній шкільній сім’ї  екскурсію. І цього разу вони відвідали  національний історико-меморіальний заповідник “Поле Берестецької битви. Козацькі могили”  в  с. Пляшева  Радивилівського району  Рівненської  області.

Учні побували у музеї, де екскурсовод показала їм схему битви під Берестечком та розповіла , як вона відбувалась. Діти мали змогу побачити  діораму, яка зображує атаку підрозділів Яреми Вишневецького на польові укріплення Б. Хмельницького. З цікавістю школярі розглядали  у вітринах козацьку зброю того часу: гармати, кулі, мушкети, стріли, ціпи, коси, сокири і ножі та порівнювали  її з польськими пістолями, шаблями. Їхню увагу привернули також  тогочасні побутові речі:  приладдя писаря гетьманської канцелярії (каламарі-чорнильниці), козацькі люльки. Особливо запала у серце розповідь про Козакову  яму – озерце посеред болотяної заплави, де один з останніх козаків боронився з човна. Спершу три години відстрілювався з мушкета, потім (маючи 14 ран!) захищався косою, а на пропозицію самого короля скласти зброю відповів, що за життя уже не дбає.

У Михайлівській церкві , де молився та приймав Святе Причастя перед боєм сам Б.Хмельницький, екскурсанти мали можливість розглянути іконостас, підійти до ікони святої Варвари, помолитись за добру долю рідної України.

Пізніше діти побували у гробниці під Георгіївською церквою, де поховано останки більше сотні козаків, помолились за душі полеглих у бою. Пригадавши сьогоденні події у зоні АТО , учні були тривожно вражені побаченим.

Особливо цікавою  була участь у святковому прийомі у козачата, де маленькі українці  голосно промовляли клятву на вірність Україні, опустившись на коліно, трепетно цілували державний прапор та посвячувались шаблею у борців – патріотів за свій рідний край. А для міцного здоров’я отець рясно скропив голівки діточок святою водою.

На завершення свята маленькі козачата мандрували алеєю по рівнині, де в 1651р відбулася битва,  до пам’ятника козакам, робили на пам’ять світлини, а потім  смакували гарячим козацьким кулішем, приготовленим у великому казанку .

Із чудовим настроєм повертались додому. А тут дорогою приворожила краса рідної природи . Вийшовши помилуватись, натрапили на галявину з грибами. Радощам не було меж.  Крім позитивних емоцій додому привезли ще й грибочків для святкової  вечері.

Учні, батьки та вчителька дуже вдячні директору школи Чиж І.І. та начальнику  відділу освіти Буської  РДА Глуховецькому Б.Л. за допомогу та виділення автобуса для поїздки.

Козацькому роду не буде переводу! – з впевненістю говорять батьки, узагальнюючи почуте з дитячих розповідей про незабутні враження від екскурсії.

                                                                          Вчителька 4-Б класу Ковалик О.Я.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top