Лісівники Бущини б’ють на сполох – всихають соснові ліси. Проблему обговорювали на районному виїзному семінарі.

Лісівники Бущини б’ють на сполох – всихають соснові ліси. Проблему обговорювали на районному виїзному семінарі.

10 серпня на території ДП «Буське лісове господарство», у Верблянському лісництві, відбувся семінар-практикум «Всихання соснових насаджень у Львівській області». У семінарі взяли участь науковці з Національного лісотехнічного університету України, спеціалісти Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства “Львівлісозахист”, перший заступник голови Буської райдержадміністрації Олег Ільків, заступник голови Буської районної ради Роман Фурда, депутати районної та місцевих рад,  голови сільських та селищних рад, представники громадських організацій, активісти,  спеціалісти лісового господарства, лісничі та журналісти.

Директор ДП «Буське лісове господарство» Микола Яворський підкреслив важливість проведення такого заходу та окреслив масштаби проблеми всихання соснових лісів на території ДП «Буське лісове господарство». Загалом, з початку року вже виявили всихання сосни загальною площею 800 га, і з них проведено санітарну рубку на території близько близько 500 га.

Проблема всихання сосни на території України почалася в 2010-2012 роках. Перші сигнали надійшли із Житомирського Полісся. На Львівщину всихання сосни

прийшло 4 роки тому, а цього року проблема загострилась надзвичайно сильно. Щоб вберегти ліс, необхідно  своєчасно видаляти хворі, заселені короїдами дерева.

Доцент кафедри лісівництва Національного лісотехнічного університету України Крамарець В.О.зосередив свій виступ на причинах всихання сосни у Львівському регіоні. За результатами наукових досліджень встановлено, що внаслідок сприятливих кліматичних факторів відбувається масове заселення дерев стовбурними шкідниками, зокрема верхівковим короїдом, втрачається біологічна стійкість лісових насаджень. Заселення дерев відбувається протягом всього

вегетаційного періоду. При високих температурах розвиток короїдів відбувається в  короткий термін, до одного місяця.

Методів запобігання та боротьби із короїдом не так вже й багато. Оскільки більший період свого життя комаха проводить під корою дерева, хімічний спосіб знищення, як до прикладу в боротьбі з хвоє- та листогризучими шкідниками, застосовувати не можна.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не є дієвим і розвішування феромонних пасток,  побороти ними шкідника неможливо. Наразі чи не єдиним ефективним способом протистояння біді залишається вчасно виявлене пошкодження соснових насаджень та проведення санітарних рубок, вибіркових чи суцільних, в залежності від ступеню пошкодження насадження.

Головний лісопатолога Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства “Львівлісозахист” Соколовський Б.В. та заступник директора ДСЛП “Львівлісозахист” Сеник В.М. охарактеризували перебіг процесів всихання соснових лісів на Львівщині, та наголосили, що короїди можуть заселити нові дерева сосни кілька разів протягом літа, тому необхідно надавати великого значення власне весняній боротьбі, що різко знижує активність шкідників у літній період. Для цього необхідно внести зміни в санітарні правила та інші нормативні документи.

Венгер В.В., завідувач лабораторії ДП «Львівлісозахист» представила результати лабораторних аналізів видового складу патогенних грибів та комах-фітофагів із осередків всихання сосни. Поділилась досягненнями зарубіжних вчених та лісівників, які займаються всиханням сосни. Проаналізувала стан ураження і відмирання деревини і наочно продемонструвала це на зразках зрізів уражених дерев.

На завершення Микола Яворський подякував присутнім за участь у семінарі та закликав не бути байдужими до проблеми всихання соснових насаджень, адже масштаби “біологічних пожеж” дедалі вражають своїми розмірами та швидкістю розповсюдження. Втрати від шкідливої дії верхівкового короїда можна порівняти з масштабною пожежею, кінцевий результат однаковий – мертві дерева. Відбулась жвава дискусія та обговорення існуючої проблеми.

 

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top