Листопадовий Зрив у станиці Красне

Листопадовий Зрив у станиці Красне

Вже стало чудовою традицією у станиці Красне проводити акцію Листопадовий Зрив. Цей рік не став винятком, оскільки саме у 2018 році ми відзначаємо 100-річчя проголошення ЗУНР.

На пластову акцію з’їхалось 100 пластунів з різних куточків Буського району (Красне, Побужани, Олесько, Петричі, Полтва, Полоничі, Задвір’я, Переволочна, Буськ, Топорів) та пластуни із станиці Заболотці. Юнацтво приймав провід змагу: комендант – пластунка сеньор Людмила Гураш, бунчужний – старшопластун Василь Джас, Вовча Ліга, писар – старшопластунка Олена Баран.

Після відкриття Листопадового Зриву пластуни перейшли до пам’ятника Президента Західноукраїнської Народної Республіки Євгена Петрушевича та взяли участь у віче з нагоди 100-річчя проголошення ЗУНР.

Згодом юнацтво  було поділене на 3 групи, одні відвідали музей у Буській гімназії, де ознайомились з історією, визначними подіями та постатями Бузеччини. Інша група перемістилась на міське кладовище, де відбулось освячення відновленого надмогильного пам’ятника батьків президента ЗУНР Євгена Петрушевича. Третя група мала чудову нагоду переправитись через річку у міському парку.

Після насиченої програми дітей школяриками завезли до Красненської школи № 2, яка радо приймала нас два дні.

Пообідавши, дітей чекали цікаві гутірки, майстерки, стрільби і переправа. Після вечері відбувся перегляд фільму про події Листопадового Зриву і документальний фільм про Пласт. Потім юнацтво запалили ватру, на якій відбулось представлення гуртків, оскільки їхнім завданням було підготувати патріотичні пісні. Поспівавши і повеселившись, діти пішли відпочивати.

І під ранок, близько 5 год пролунали 3 свистки – пластовий алярм. Дітям роздали карти Красного із певними завданнями, вони повинні були здійснити Листопадовий Зрив. Теренова гра полягала у виконанні певних завдань і здобуття влади на стратегічних об’єктах: пошта, ратуша, вокзал.

По завершенню теренівки, смачно поснідавши, юнацтво відвідали храм св. Ольги, де отець Володимир Целень провів богослужіння за здоров’я пластунів. Після служби учасники акції вимаршем пройшлись до Красного, де відбулось урочисте освячення та відкриття пам’ятника летунам Української Галицької Армії. Там і відбулось закриття Листопадового Зриву – 2018 та нагородження учасників акції. Отже, за результатами теренової гри перемогу здобув гурток «Проліски» із с. Задвір’я (виховниця Олена Баран), 2 місце – гурток «Едельвейс» із с. Полтва (виховник Василь Джас), 3 місце – гурток «Романтики» із с. Топорів (виховниця Оксана Бабійчук).

Провід змагу висловлює щиру подяку людям, які долучилися до організації та проведення Листопадового Зриву та виховникам гуртків.

Надіємось, що приємні спогади  і позитивні емоції від цієї акції надовго залишаться у серці кожного учасника. До нових зустрічей!

СКОБ!

Старшопластунка,

Олена Баран

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top