Літо – пік захворюваності на кишкові інфекції

Літо – пік захворюваності на кишкові інфекції

За останні роки кількість зареєстрованих спалахів інфекційних та паразитарних захворювань в Україні стрімко зростає: за 2013 рік зареєстровано 48 спалахів, за 2014 рік – 67, за 2015 рік – 101, в 2016рік – 140.
Впродовж 5-ти місяців 2017 року на території Львівської області відбулося зростання рівня захворюваності на гострі кишкові інфекції на 9,84%.
Ситуація із захворюваності на гострі кишкові інфекції на території району характеризується як нестійка. Рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції за 6 місяців 2017 року зріс у 1,5 рази у порівнянні з аналогічним періодом 2016р.

Аналіз показників захворюваності на гастроентероколіти в розрізі вікових груп вказує на те, що найбільш ураженим є дитяче населення району. Питома вага захворілих дітей у віковій групі до 17 років склала 72,4 % (42 дітей) від загальної кількості захворілих проти 58,5% (24 дітей) у 2016 році. З них, діти до 1 року – 15,5 %, 1-4 роки складають – 43,1%, 5-9 років – 6,9%, 10-14 років – 5,2%, 11-17 років – 1,7%. Найвищі показники реєструвалися у віковій групі 1-4 роки (неорганізоване дитинство).
Захворювань, пов’язаних із закладами громадського харчування та торгівлі, з відвідуванням організованих колективів не зареєстровано. Більшість вогнищ з одним випадком захворювання, хоча були і сімейні вогнища (6 вогнищ з 2-ма захворілими). Захворюваність гастроентероколітами в населених пунктах району носить спорадичний характер, випадки епідеміологічно не зв’язані між собою, поодинокі.
Згідно проведеного аналізу, етіологічна розшифровка гастроентероколітів викликаних встановленим збудником наступна: ентеробактер – 16,3%, клебсієла – 23,3%, гафнія – 4,7%, золотистий стафілокок – 2,3%, цитробактер – 16,3%, рота вірусна інфекція -30,2%, протей – 6,9%.
По Буському районі за 6 місяців 2017 року питома вага гастроентероколітів становить 95 % від всіх гострих кишкових інфекцій.
Причинами виникнення гострих кишкових інфекцій, як правило, є недотримання правил особистої гігієни , порушення технологічних процесів приготування страв , використання при приготуванні страв продуктів не гарантованої якості, а також, зберігання продуктів харчування, які швидко псуються, з порушенням температурного режиму.
Тому, не зайвим буде ще раз нагадати про профілактичні заходи, завдяки яким можна уникнути харчового отруєння, які є досить простими та потребують тільки регулярності та відповідального відношення до власного здоров’я. Мінімізувати ризик , знизити тяжкість і небезпеку наслідків захворювання допоможуть дотримання правил особистої та загальної санітарної гігієни.
Профілактика кишкових інфекцій:
• Регулярно мити руки, після кожного відвідування громадських місць (ринки, магазини, офіси, транспорт, тощо). Про те, що необхідно мити руки після кожного відвідування туалету, навіть, нагадувати не потрібно.
• Руки варто мити не лише після відвідування громадських місць, але і перед та після приготування їжі, особливо, якщо готувались сирі м’ясо та риба.
• Систематично забезпечувати чистоту у місцях приготування їжі. Не стільки важлива краса на кухні, скільки її чистота. Мити потрібно усе столове приладдя, посуд, частіше міняти кухонні рушники та губки.
• Дотримуватись чистоти у жилому приміщенні, оскільки деякі види бактерій чудово уживаються із побутовим пилом.
• При покупці продуктів харчування потрібно звертати увагу на умови їх зберігання, терміни реалізації, зовнішній вигляд.
• Не купувати продукти на стихійних ринках, у місцях, непридатних для торгівлі, не обладнаних холодильними установками, тощо.
• Дотримуватись у домашніх умовах правил зберігання продуктів.
• Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (ріки, озера, підземні джерела, поверхневі води тощо);
• Не використовуйте для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання. Для пиття і приготування їжі використовувати воду тільки гарантованої якості перевірену лабораторно або питну бутильовану;
• Без вагань викидати навіть злегка зіпсовану їжу. Не допускати її повторної переробки.
• Дотримуватись правил термічної обробки продуктів — молоко кип’ятити, яйця варити або смажити, так само м’ясо та рибу.
• Зберігати приготовану їжу не більше 1,5-2 годин у відкритому вигляді при кімнатній температурі.
• Зберігати напівфабрикати, сирі продукти окремо від готових страв, бажано у закритому вигляді.
• Не споживати у їжу гриби сумнівного виду, гриби, які ростуть біля трас, промислових об’єктів, куповані на стихійних ринках у незнайомих продавців.
• Сміттєві корзини, відра тримати закритими та очищувати якомога частіше.
• Овочі, фрукти, ягоди повинні піддаватись обробки водою. Якщо консистенція продукту дозволяє, краще обдати його кип’ятком.
• Продукти варто зберігати відповідним способом — у закритому вигляді, у холоді, тощо.
• Готові продукти повинні зберігатись окремо від сирих.
• Практично усі продукти потрібно піддавати тепловій обробці — смаженню, варінню, запіканню.

Профілактика — це основний захід, що допоможе убезпечити себе та своїх близьких від гострих кишкових інфекцій. Адже, харчове отруєння — це на 90% неуважність, недотримання санітарії самою людиною.

Буське районне лабораторне 
відділення ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top