Львівщина відзначає 157- річчя з дня народження нашого земляка Євгена Петрушевича

Львівщина відзначає 157- річчя з дня народження нашого земляка Євгена Петрушевича

3 червня 1863 року у містечку Буськ на Львівщині народився майбутній президент Української Національної Ради ЗУНР, правник, патріот та відданий українець Євген Петрушевич.

Історія непересічної постаті Євгена Петрушевича – це історія президента Західноукраїнської Народної Республіки, якому пропонували очолити всю Україну. Соратники казали про нього, як про невиправного максималіста і безкомпромісного політика. У своїх спогадах Кость Левицький, один із найвизначніших політичних діячів Галичини, згадував про Євгена Петрушевича, як про людину з потужною енергією та запалом навіть у найважливіші та найскладніші хвилини визвольних змагань.

Євген Петрушевич – людина енциклопедичних знань, чудовий оратор, добре підкований правник. У парламенті займав безкомпромісну позицію у боротьбі за обстоювання прав українського населення. Він брав безпосередню участь в історичному єднанні Наддніпрянської й Західної України.

Цього року, зважаючи на карантинні обмеження, врочистих заходів у районі не організовували. Проте працівники Буської районної бібліотеки для дорослих підготували тематичну книжкову виставку – Президенту ЗУНР Євгену Петрушевичу 157 років. А представники районної влади традиційно поклали квіти до пам”ятника Євгена Петрушевича, який розташований на територї навчально-виховного комплексу “Буська загальноосвітня школа І ступеня – гімназія-інтернат імені Євгена Петрушевича”. Також посадовці помолилися у Церкві святої Параскеви, де у 1860 році парохом церкви було призначено о. Омеляна Петрушевича, батька президента Західноукраїнської Народної Республіки Євгена Петрушевича. Ймовірно, що саме в цьому храмі був хрещений майбутній громадсько-політичний діяч та президент ЗУНР.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top