Львівська облрада закликала уряд призупинити утворення госпітальних округів

Львівська облрада закликала уряд призупинити утворення госпітальних округів

Львівська облрада звернулася до Кабінету міністрів України та Міністерства охорони здоров’я України з проханням відкласти утворення госпітальних округів у Львівській області до завершення адміністративно-територіальної реформи. «За» це звернення проголосували 63 депутати.

У зверненні зазначено, що Міністерство охорони здоров’я України було зобов’язане до 1 лютого 2017 року розробити і подати Кабінету міністрів проект нормативно-правового акта щодо затвердження переліку та складу госпітальних округів.

«На сьогодні в основі чинного адміністративно-територіального устрою залишається поділ на райони, а процес створення об’єднаних територіальних громад лише розпочався. Тож існує загроза, що створені поспіхом госпітальні округи не будуть збігатися із майбутнім адміністративним устроєм. На практиці складно буде визначити, на базі центральної районної лікарні якого району створювати лікарню інтенсивного лікування, що може викликати конфлікти між громадами», – сказано у зверненні.

Депутати також зазначили, що утворення об’єднаних територіальних громад і виділення їм прямих бюджетних субвенцій з державного бюджету з 1 січня 2016 року засвідчило неузгодженість процесів децентралізації і медичної реформи. Це, зокрема, підтверджує позиція МОЗ щодо доцільності передачі всіх коштів медичної субвенції об’єднаним територіальним громадам за відповідними договорами в райони – у зв’язку з відсутністю інституціональної та матеріально-технічної бази.

«Вважаємо неприпустимим розпочинати таку важливу для держави реформу, наслідки якої відчують на собі всі українці, без відповідної роз’яснювальної роботи та інформації, а також без чіткого розуміння подальшої долі лікарень. Кожен громадянин має право знати, яке медичне обслуговування його очікує та на якому рівні буде надаватися медична допомога після реформи на різних за своїм статусом територіях», – сказано у зверненні.

Депутати просять призупинити дію згаданої постанови Кабінету Міністрів України, а формування госпітальних округів проводити лише після проведення адміністративно-територіальної реформи – завершення створення об’єднаних територіальних громад, а в межах останніх уже формувати госпітальні округи.

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top