Львівський окружний адмінсуд зобов’язав Андріївську сільську раду змінити назву села

Львівський окружний адмінсуд зобов’язав Андріївську сільську раду змінити назву села

Міністерство юстиції через суд зобов’язало Андріївську сільраду  Буського району змінити назву села, оскільки зараз вона викликає асоціацію з дрібним комуністичним діячем. 

Історія з перейменуванням півторатисячного села доволі нетипова. Це одне з двох сіл Львівської області, що підпали під закон про декомунізацію. У травні 2016 року Верховна Рада, виконуючи закон про декомунізацію, перейменувала Андріївку на Мармузовичі – так село називалося від першої письмової згадки у 1470-му до 1630 року. Втім, мешканці села закликали тодішнього голову парламенту Андрія Парубія не підписувати постанову ВР і одразу ж почали збір підписів за повернення попередньої назви.

У серпні 2016 року депутати сільради перейменували село знову в Андріївку, тільки цього разу на честь Андрія Первозванного. Через декілька тижнів аналогічне рішення про повернення Мармузовичам назви Андріївка прийняли депутати Буської районної ради, які звернулись до Львівської облради з проханням проголосувати за таке ж саме рішення. Але у Львівській облраді це питання досі не розглянули.

   Як повідомляє видання Захід нет, паралельно із цим на урядову гарячу лінію надійшло кілька скарг на сільраду Андріївки за невиконання закону про декомунізацію. Через ці скарги Мін’юст звернувся до Українського інституту національної пам’яті, який у липні 2019 року склав офіційний висновок про те, що назва Андріївка пропагує комуністичний режим. Зважаючи на це, Мін’юст подав судовий позов на сільраду з вимогою змінити назву і, як свідчить оприлюднене 15 жовтня рішення Львівського окружного адмінсуду, виграв цю справу.

  Суддя Львівського окружного адмісуду Роман Брильовський погодився з аргументами Мін’юсту і зобов’язав Андріївську сільську раду змінити назву так, щоб вона відповідала закону про декомунізацію. Це рішення ще не набуло законної сили, оскільки сільрада  впродовж 30 днів ще може подати на нього апеляцію.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top