Мистецький потенціал Буського району побачили цієї неділі мешканці міста Сокаль

Мистецький потенціал Буського району побачили цієї неділі мешканці міста Сокаль

У неділю Бущанські митці стали учасниками обласного фестивалю гостинності у м. Сокалі, запровадженого Львівською ОДА, Львівською обласною радою, Львівським обласним департаментом з питань культури, національностей та релігій.
До цього дійства готувалися особливо серйозно, бо виступ мав відображати усі жанрові особливості мистецької палітри нашого краю. Мали на меті продемонструвати не лише творчий потенціал бущан, але й розповісти про людей, які творять його історію. До участі у святі були залучені як досвідчені учасники художньої самодіяльності закладів культури району, так і початківці.

Зокрема, на сцені Сокальського РНД, величаво і артистично, звучали пісні у виконанні Народного ансамблю пісні та музики «Перевесло» (Олеського НД, кер.Є.Гнатюк, Народного ансамблю пісні та музики «Зорецвіт» (Буського РНД, кер. О. Рускан, Народного вокального гурту «Куди йдеш» (Буського РНД, кер.о.Я.Лозовий), Народної вокальної формації «Надбужанки» (Буського РНД ,кер І. Лаврін.)

Шквалом оплесків винагородили глядачі Зразкові хореографічні колективи – «Арніка» (Буського РНД, кер. А.Діяк) та «Енерджі» (Красненського НД, кер. І. Сторонянська та С.Іваськів). Вподобала публіка і окремих виконавців: Тетяну Турчиняк, Роксолану Паньків, Стефанію Панкевич, Марію Майбу, Вікторію Підгірну та Богдана Тимрука.
Сокальчани вітали бущан маршем у виконанні місцевого духового оркестру. А на сцені – вручили коровай очільникам Буського району. Наш коровай, заквітчаний калиною, вручили громаді Сокальщини в особі голови РДА Романа Токая та голови районної ради Миколи Паська. Були і інші цікаві дарунки – світлинний альбом «Буська земля», копії графічних робіт Софії Караффи – Корбут, сувенірна продукція. У привітальному виступі голова РДА  Петро Мороз сказав, що всього сотня кілометрів відділяє Сокаль від Буська, та в нас майже однакові звичаї і традиції, усіх нас міцно єднає палка любов до натхненного художнього слова, запального танцю та чаруючої пісні. Голова Буської районної ради Богдан Глова у своєму виступі розповів  про видатних людей Надбужжя, будівничих української історії: Євгена Петрушевича; Василя Кука; Івана Тиктора, Софію Караффу-Корбут; Іларіона Свєнціцького та ін.  Богдан Глова наголосив, що культура єднає покоління людей, народи і держави, є запорукою миру і єдності.

“Якщо б на Сході раніше так популяризувалися українська пісня, вірш та слово, наші національні традиції та духовно-патріотичне виховання, то цієї війни можливо було б уникнути. “, – зазначив Богдан Глова.

Голова районної ради Сокальського району вручив своєму колезі з Надбужжя Подяку за популяризацію української культури, місцевого колориту та традицій буської землі.

Синьо-жовте знамено та священний оберіг – барвистий рушник, вишитий найкращими майстринями Бущини, об’єднав усіх в одну велику українську родину, а на завершення фестивалю прозвучало гучне многолітня.
Ведучі концертного звіту – Любов Огороднік і Павло Теодоровський створювали на сцені гарний святковий настрій.
До організації мистецького заходу активно долучились методисти Буського РНД Любов Блінова, Оксана Шквір, Надія Хом’якевич.
А третього грудня сокальчани завітають до нас із творчою програмою в рамках чудового фестивалю із промовистою гостинною назвою.
Окрасою мистецького звіту Бущини стала виставка авторських робіт Гумниської мисткині Ольги Кіркової. Понад 50 рукотворних вишиванок манили зір і тішили око барвою казкових квітів. Ними захоплювались відвідувачі, дякували авторці за рукотворне диво. У вишиванках Ольги Кіркової – її багата духовна краса, велич духу і любов до рідного краю.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top