Митці України виступили проти скорочення видатків на культуру

Митці України виступили проти скорочення видатків на культуру

В Україні відбувся перший всеукраїнський онлайн-мітинг на захист української культури. У час карантину через поширення коронавірусу та з огляду на заборону публічних масових акцій працівники культури, мистецтва, видавці, журналісти закликали провести онлайн-мітинг із вимогою до уряду припинити скорочення фінансування різних галузей української культури. Організатори мітингу – Українська кіноакадемія та Держкіно – через соціальні мережі попросили учасників доєднатися до акції, написавши плакати «Ні – знищенню культури!» та ставити запитання і висловлюватися через модератора.

«Міністерство фінансів планує урізати фінансування всіх напрямків діяльності Міністерства культури, молоді та спорту. Зокрема, фінансування хочуть позбавити Держкіно, Український культурний фонд, Інститут книги, туризм тощо.
Це означатиме повний крах української культури і знищення не тільки тих здобутків, які маємо на даний час, а й усіх майбутніх. У цій ситуації ми не можемо мовчати. Навіть зараз, в умовах карантину, ми маємо показати, що нас багато і ми не дозволимо знищити українську культуру», – написали організатори у своєму заклику. 25 березня стало відомо, що Міністерство фінансів планує позбавити фінансування низку інституцій у сфері культури через карантин: Держкіно – на 750 мільйонів гривень, Український культурний фонд – на 500 мільйонів гривень, Інститут книги – на 150 мільйонів гривень, напрямок туризму – 240 мільйонів гривень. Уряд закликають не робити цього.

Одна з найвідоміших українських актрис Ірма Вітовська сказала, що нинішня ситуація їй нагадує «сон 90-х років», і це попри те, що у січні були прем’єри чотирьох українських фільмів і в українському кіно вже почалася «конкуренція на якість». І якщо зараз все це «обнулити», то галузь, якій потрібно багато часу для розвитку, втратить усі свої здобутки і втратить «багато кадрів».

«Рік простою – це 10 років втрати розвитку», – наголошує Ірма Вітовська. Для України це – стратегічне питання виживання і конкурентоздатності на світовому ринку та у світовій політиці.

Під час онлайн-мітингу слово брали також співзасновниця та директорка проєкту Dzyga MDB Анна Мачух, політик і кінопродюсер Павло Сушко, продюсер, політик, ексголова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, журналіст і продюсер Олександр Ткаченко, режисерка Марися Нікітюк, голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович та інші.

Пилип Іллєнко наголосив, що криза з коронавірусом показала, що саме науку і культуру потрібно було фінансувати. Говорячи про кіноіндустрію, Іллєнко нагадав, що припинення фінансування галузі в цьому році означає, що будуть втрачені інвестиції, зроблені в неї протягом кількох попередніх років, і багато проєктів доведеться розпочинати з початку, або відмовлятися від них.

Антон Дробович сказав, що на прикладі його інституту можна самим запропонувати скорочення свого бюджету, але так, щоб не пропало все фінансування. На його думку, це були б конкретні пропозиції, які могла б розглянути Верховна Рада. При цьому, на його думку, потрібно, щоб скорочень зазнали й інші установи, фінансовані державою, включно з апаратом президента, Верховної Ради, судові інституції. Він також закликав писати листи до депутатів та у відповідні органи влади, щоб «вони відчули, що суспільству це важливо».

Нова голова Держкіно Марина Кудерчук, відреагувавши на онлайн-мітинг на своїй сторінці у мережі фейсбук, висловила переконання, що «кожен свідомий українець готовий пожертвувати багато чим заради здоров’я близьких, друзів і колег в період світового протистояння коронавірусу». За її словами, «ми всі вже жертвуємо». «Впевнена, з розумінням поставляться до ситуації, коли ми будемо змушені тимчасово (!) відмовитися від виробництва фільму заради будівництва лікарні чи допомоги хворим та особливо лікарям», – написала Кудерчук.

www.radiosvoboda

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top