Музеї різних областей України підтримали ініціативу проголосити 2016-ий Роком Бориса Возницького

Музеї різних областей України підтримали ініціативу проголосити 2016-ий Роком Бориса Возницького

Цього року відомому музейнику, багатолітньому директору Львівської національної галереї мистецтв, Герою України Борису Григоровичу Возницькому було б 90.

Працівники культури Львівщини, музейні працівники, освітяни, відомі діячі культури та творча інтелігенція висунули пропозицію проголосити 2016 рік в Україні Роком пам’яті Бориса Возницького.
Ініціативу львівської інтелігенції  підтримали музеї Волині, Рівненщини, Чернігівщини, а також музеї Києва.
Про це вчора, 2 лютого, під час прес-конференції повідомила в.о. гендиректора Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького Лариса Разінкова-Возницька.
Вона зазначила, що Бориса Возницького називали патріархом музейної справи. Про те, що він зробив, можна багато говорити.
«За ті 50 років, коли Борис Григорович працював директором , він збільшив збірку галереї у шість разів. Його найважливіша заслуга у тому, що він рятував пам’ятки. Борис Возницький – перший, хто почав організовувати експедиції, щоб врятувати експонати», – сказала Лариса Разінкова-Возницька.
Директор Історико-краєзнавчого музею у Винниках Ігор Тимець згадував: “Не було у Західній Україні жодного музею, до якого не долучився Борис Возницький. Зважаючи на це має бути не лише проголошено Рік Бориса Возницького, має бути медаль, премія ім. Б. Возницького. Ми повинні пишатися своїми героями!».
Ігор Тимець повідомив, що з пропозицією проголосити 2016-ий Роком Бориса Возницького музейники звернулися уже до Президента України Петра Порошенка, віце-прем’єр-міністра – міністра культури України В’ячеслава Кириленка.

Нагадаємо, що Борис Возницький  – Почесний громадянин Буського району.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top