На горі Маківка бущани вшанували пам’ять Українських січових стрільців

На горі Маківка бущани вшанували пам’ять Українських січових стрільців

У неділю, 5 травня, відбулися урочистості з відзначення 104-ї річниці перемоги Українських січових стрільців над російською армією на горі Маківка. Серед учасників заходу була делегація Буського району разом з першим заступником голови РДА Олегом Ільківим та заступником голови райради Романом Фурдою.

Урочистості розпочалися зі сходження громадськості та представників влади на гору Маківку, де представники делегацій поклали квіти до Меморіалу та запалили лампадки на могилах загиблих Українських січових стрільців. Опісля душпастирі відслужили чин панахиди за полеглими Героями.

Нагадаємо, що бої за гору Маківка точилися з 29 квітня до 4 травня 1915, під час Першої світової війни на східному фронті між підрозділами австро-угорської 55-ї піхотної дивізії фон Фляйшнера (до складу якої входили 7 сотень 1-го та 2-го куренів Українських січових стрільців) та російсько-імперськими військами 78-ї піхотної дивізії генерала Альфтана задля заволодіння панівною висотою – горою Маківка з метою контролю над селом Козьова.

У результаті героїчної оборони Маківки повністю зірвались стратегічні плани російського командування. Здобуття вершини, що планувалось 29 квітня, здійснилось лише 4 травня, при цьому були використані усі наявні резерви. Внаслідок величезних втрат російські війська не змогли продовжити наступ і через тиждень змушені були поспішно відступати перед австрійськими підрозділами, що підійшли.

Особливою мужністю під час боїв за Маківку відзначились частини Українських січових стрільців, що в подальшому відобразилось у народній пам’яті.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top