На горі Маківка вшанували Українських Січових Стрільців

На Сколівщині відзначили 101-шу річницю перемоги Українських січових стрільців на горі МаківкаDSCN7952

Вчора, 5 травня, відбулось традиційне сходження на гору Маківка, що у Сколівському районі Львівщини. Тут, на місці поховання Українських Січових Стрільців, відбулась панахида та пам’ятне віче.

Вклонитися героїчному подвигу Січових Стрільців, які загинули в боях з російськими окупантами, прибули представники громадських організацій, ветерани національно-визвольних змагань, бійці Української армії та добровольчих батальйонів, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Підлісний, депутати, пластуни, жителі навколишніх сіл та гості із інших областей DSCN7928України. З Надбужжя вшанувати пам’ять Січових Стрільців приїхали голова Буської станиці Братства ОУН-УПА Мар’ян Длугош, керівник обласної національної скаутської організації України «Пласт» Назар Домбровецький та директор Буського районного радіомовлення Євген Ярема.

 

 

 

DSCN7927   « Понад 100 років тому на цьому місці українські герої здобули перемогу над споконвічним ворогом України. За багато років це був перший організований збройний опір ворогові на теренах Західної України. І тоді і зараз українці воюють з тим самим ворогом – Росією. Не знаю скільки триватиме війна, скільки ще поляже українців за свою землю, але знаю напевне – ми переможемо у цій війні» – наголосив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

“Дивлячись на могили січовиків, читаючи про їхній подвиг ми завжди повинні пам’ятати, що ключовим для них було одне – боротьба за Україну, – зазначив у своєму виступі заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Підлісний. – Якби не ці хлопці – не було б подвигу УПА, не було б шестидесятників, не було б Незалежної України! І сьогодні ми знову продовжуємо боротьбу за Україну із тим же незмінним ворогом. І як тоді, у 1915 році, ми неодмінно переможемо!”.DSCN7958

DSCN7962

 

 

 

 

 


 

 

DSCN7918Серед сотень активних та патріотичних українців, які подолали понад 5 кілометрів стрімкого підйому на гору були як молоді люди так і люди похилого віку. DSCN7917

 

 

 

 

 

Довідка від Вікіпедії

DSCN7936Бої за гору Маківка — запеклі позиційні бої за гору Маківка в Карпатах, що точилися з 29 квітня до 4 травня 1915, під час Першої світової війни на східному фронті між підрозділами австро-угорської 55-ї піхотної дивізії фон Фляйшнера (до складу якої входили 7 сотень 1-го та 2-го куренів Українських Січових Стрільців) та російськими імперськими військами 78-ї піхотної дивізії генерала Альфтана задля заволодіння панівною висотою — горою Маківка з метою контролю над селом Козьова.

В результаті героїчної оборони Маківки повністю зірвались стратегічні плани російського командування. Здобуття вершини, що планувалось 29 квітня, здійснилось лише 4 травня, при цьому були використані усі наявні резерви. Внаслідок величезних втрат російські війська не змогли продовжити наступ, і через тиждень змушені були поспішно відступати перед австрійськими підрозділами, що підійшли. Особливою мужністю під час боїв за Маківку відзначились частини Українських Січових Стрільців, що в подальшому відобразилось у народній пам’яті.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top