На Львівщині через укуси кліщів у 15 мешканців діагностували хворобу Лайма

На Львівщині через укуси кліщів у 15 мешканців діагностували хворобу Лайма

Серед хворих є і діти: 5-річна дитина з Золочівщини та 7-річна зі Львова

Про це пише ZAXID.NET.

“Першого кліща на аналіз принесли ще 4 березня. Загалом у першому кварталі перевірили 12 кліщіві один з них був позитивний”, – розповідає завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій львівського обласного лабораторного центру Ірина Куліш.

За її словами, усіх 15 людей, в яких діагностували хворобу, кліщі покусали на прикінці минулого року, а хвороба проявилась вже у новому році.

На Львівщині, як твердять фахівці, багато кліщів, які переносять хворобу Лайма. Торік вони інфікували 327 мешканців , серед яких 19 дітей. Тому лікарі радять увечері, після прогулянок, уважно оглядати дітей, рідних та домашніх тварин.

Чим небезпечні укуси кліщів і як вберегтися від них ?

Сезон кліщів розпочато: піки активності щороку припадають на квітень-травень та серпень-вересень. Ці невеликі створіння можуть переносити збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань.

Водночас, існують такі небезпечні захворювання як кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт, марсельська гарячка тощо.

Найбільш поширеною серед інфекцій, які передаються кліщами, на території Львівської області та Буського району є хвороба Лайма.

Всього за 2018 рік  в   області зареєстровано 327 випадків хвороби Лайма, що на 17 випадків більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

На Бущині зареєстровано 5 випадків захворюваності ,  проти 7 випадків   у  2017 році.  Найімовірніше місце зараження у всіх випадках  –  це перебування у природних умовах (у лісі).            У заклади охорони здоров’я  району з приводу присмоктування кліща за 2018 рік звернулося за медичною допомогою – 30 осіб, а  у 2017 році – 54.

Кліщовий бореліоз викликається спірохетами роду Borrelia burgdorferi і характеризується важкістю перебігу, ураженням різних органів та систем організму людини (шкіри, серця, суглобів, нервової системи, органів зору та ін.). Хвороба може виникнути після укусу кліща вже через 7-10 днів, а іноді інкубаційний період триває понад 6 місяців. Характерним проявом хвороби Лайма є поява на місці укусу кліщової мігруючої еритеми – плями на шкірі насичено рожевого кольору, що має чітко виражені інтенсивно червоні, набряклі краї, центр блідий або блідо-синюшний («бичаче око»). Еритема виникає в середньому через 2-3 тижні після укусу кліща, іноді пізніше. Діаметр еритеми від 5 до 40 см. У майже третини хворих еритема не відмічається, такі випадки як правило, перебігають важче і схильні до хронізації. На початку хвороба може проявлятися також підвищенням температури тіла, слабкістю, сонливістю, втомлюваністю. Регіональні лімфатичні вузли поблизу місця укусу кліща можуть бути збільшені. Ця стадія триває від 3 до 30 днів. В 2-ій стадії захворювання відмічаються неврологічні розлади і порушення діяльності серця. Ця стадія триває декілька місяців. Через 6 тижнів розвивається 3-тя стадія захворювання – ураження суглобів.

Кліщовий вірусний енцефаліт починається з головного болю, гарячки, нудоти, блювоти, порушення сну. При цьому захворюванні переважно уражається центральна нервова система, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках – до летальних наслідків. Вірус зберігається в організмі іксодового кліща, який може потрапити на ваше тіло із землі, кущів та високої трави. Заразитися можна не лише під час кровоссання кліща, але також якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу. В Україні місцеві випадки кліщового вірусного енцефаліту серед людей раніше реєструвалися майже щорічно в АР Крим та Волинській області.

Марсельською гарячкою людина може заразитися через укуси інфікованого південного собачого кліща, через кон’юнктиву очей, слизову оболонку носа, а також втираючи в шкіру інфікованих кліщів при розчухуванні. Випадки захворювання на марсельську гарячку в Україні реєструються в основному на території АР Крим.

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД КЛІЩІВ.

  1. Подбайте про відповідний одяг: обов’язково одягніть кепку, панамку, косинку тощо. Бажано одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – так легше буде помітити кліщів і зменшить ризик укусів кліщів.

2.Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і дітей, аби виявити кліщів. Особливо ретельно обстежуйте ділянки тіла, покриті волоссям.

  1. Місце для привалів на природі звільняйте від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

4.При поверненні додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його.

Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування одягу не рятує від кліщів.

5.Перевірте речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо).

6.Якщо на природу брали домашнього улюбленця – його також слід оглянути на наявність кліщів.

7.Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні засоби, найчастіше це – аерозолі, які відлякують кліщів. Використовуйте їх перед прогулянкою. Зверніть увагу на тривалість дії засобу. При необхідності – скористайтеся повторно, якщо мине час дії, як вказано в інструкції.

ЯК ВИЯВИТИ УКУС КЛІЩА.

Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин, в цей час виділяючи анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним. Лише згодом, як правило, через кілька годин виникає відчуття болю або дискомфорт на місці укусу.

Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2-3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується у розмірах. Також кусають і можуть бути небезпечними навіть маленькі кліщі – майже прозорі німфи (статевонезріла стадія кліща).

Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі. Вони можуть потрапити на на ваше тіло й через деякий час, після відвідування зеленої зони, якщо залишились на одязі чи речах. Кліщі можуть потрапити до житла із букетами квітів, собаками або іншими тваринами.

Результат пошуку зображень за запитом "Фахівці застерігають про небезпеку укусів кліщів"Якщо Ви виявили кліща на шкірі.

1.Негайно зверніться до найближчого медичного закладу. У кожному регіоні цілодобово працюють травмпункти, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження. Якщо це неможливо, постарайтесь видалити його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити найближче до шкіри людини.

2.Після видалення кліща змастіть ранку антисептичним розчином. Якщо залишилася частина кліща, його видаляють стерильною голкою.

Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд та щільно закрити кришку. За направленнями лікаря у лабораторній мережі проводяться лабораторні дослідження кліщів на наявність збудників бореліозу.

3.Ретельно вимийте руки з милом.

4.Протягом двох тижнів щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі – зверніться до лікаря.

Дослідити видаленого кліща на зараженість збудником хвороби Лайма можна в лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» за адресою: м.Львів, вул.Круп`ярська, 27, тел.2768592.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top