На Львівщині хочуть збудувати транспортне кільце, яке з”єднає Карпати зі ще двома областями

На Львівщині хочуть збудувати транспортне кільце, яке з”єднає Карпати зі ще двома областями

Проєкт має назву «Мале карпатське кільце», над ним зараз активно працює Львівська ОДА спільно з Закарпатською та Івано-Франківською адміністрацією. За попередніми даними, розмір інвестицій становитиме 1 мільярд гривень. “У нас є амбітний план, і ми вже почали по ньому рухатися.Міністерство (розвитку громад і територій) підтримує наше бачення щодо проекту з розвитку інфраструктури карпатського регіону. Ми попередньо опрацювали план, в тому числі з главами Івано-Франківської та Закарпатської ОДА, вони підтримують створення так званого Малого карпатського кільця”, – розповів перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.

Довжина «Малого карпатського кільця» складе близько 100 км. На деяких ділянках дорога вже існує, в інших – її зведуть з нуля. «Коли буде повна проєктна документація, будуть більш чіткі цифри. Від цього кола будуть виходити так звані промені в бік Івано-Франківської області, Закарпаття та Львівщини в напрямку кордонів. Частина документації вже розробляється, частину готовий профінансувати бізнес, щоб прискорити процес», – додав Лозинський. За його словами, попередня вартість проекту становить 1 мільярд гривень, які хочуть отримати від Кабміну із передбачених 2 мільярдів гривень програмою розвитку Карпатського регіону на 2020 рік. «Із 2 мільярдів гривень за програмою розвитку Карпатського регіону левову частину (напевно, половину) ми пропонуємо направити на будівництво доріг так званого Малого карпатського кола, який повинен об”єднати три області в частині будівництва нових доріг. Наприклад, зараз відстань між Славським і с. Пилипець – близько 100 км, більше трьох годин їзди. Якщо ми зробимо це коло, прорубавши деякі дороги,  час поїздки складе всього 30 хвилин», –  пояснив голова Львівської ОДА Маркіян Мальський. У той час перший заступник міністра розвитку громад і територій Дмитро Живицький зауважив, що розвиток Карпат є одним з пріоритетів президента і Кабміну. «Програма розвитку Карпат сьогодні в пріоритеті і у президента України, і у Кабінету міністрів. Далі ми разом з місцевою владою і бізнесом будемо опрацьовувати наступні кроки з розвитку регіону і туризму як передумови для цього розвитку», – сказав він. Як водночас уточнив Василь Лозинський, в планах – до літа-2020 мати готову документацію. При оптимістичному сценарії реалізувати проект розраховують за три роки, тобто у 2023-му. «Будуть закладатися кошти для проєктних робіт в наступному році. У наших планах отримати влітку-2020 року готову документацію саме по кільцю. Першим фінансовим ресурсом для цього ми бачимо Карпатську програму, яку адмініструє Мінрегіон. Однозначно, має бути співфінансування об”єднаних територіальних громад, місцевих громад обласного значення. Якщо швидко рухатися, то за три роки, думаємо, всі роботи можна завершити», – підкреслив посадовець. “Компанії, які працюють на території Івано-Франківської та Закарпатської областей, зараз обробляють пропозиції і, думаю, через два тижні також дадуть нам відповідь, після чого ми зможемо вже офіційно представити їх», – сказав Лозинський. За його словами, серед компаній, зацікавлених взяти участь у проекті, – ТОВ «ОККО-рітейл», яка планує будівництво гірськолижного курорту в ОТГ Славське.

Інформаційні матеріали portal.lviv.ua

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top