На Львівщині поділили 360 млн грн з ДФРР, сім районів не отримають нічого

На Львівщині поділили 360 млн грн з ДФРР, сім районів не отримають нічого

Буський район отримав лише 3,7 млн на Капітальний ремонт приміщень “Андріївського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів”

Обласна комісія з розподілу коштів Державного фонду регіонального розвитку затвердила перелік об’єктів на Львівщині, будівництво яких буде профінансоване у 2020 році. Відтак 359,6 млн грн з ДФРР скерують на 33 об’єкти у п’яти містах обласного значення та у 13 районах (із 20) на Львівщині.

При цьому майже половину з усіх коштів (понад 160 млн грн) традиційно одержать чотири райони (Городоцький, Пустомитівський, Самбірський та Мостиський). А от сім районів Львівщини (Турківський, Сокальський, Стрийський, Радехівський, Перемишлянський, Жидачівський та Жовківський) не отримають взагалі нічого. Таке рішення на вечірньому засіданні у четвер, 23 січня одноголосно підтримали 12 присутніх членів комісії (загальний склад 15).

Відповідно до затвердженого переліку, найбільше грошей на будівництво шкіл, дисадків та спортивних закладів дістанеться Городоцькому (52 млн грн на три об’єкти), Пустомитівському (50,5 млн грн на п’ять об’єктів) та Самбірському (51 млн грн на п’ять проектів) районам. Місто Львів отримає 56 млн грн, зокрема, на реконструкцію обласного перинатального центру (25 млн грн), реконструцію школи у Брюховичах (25 млн грн) та влаштування бігових доріжок та благоустрій прилеглої території Львівського державного університету фізичної культури (6 млн грн).

Натомість Буський район одержить лише 3.7 млн. грн на один проект – Капітальний ремонт приміщень “Андріївського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів” Буської районної ради Львівської області” на вул. Центральна, 102 а в с.Мармузовичі Андріївської с/р Буського району Львівської області. А от сім районів взагалі не отримають нічого – Турківський, Сокальський, Стрийський, Радехівський, Перемишлянський, Жидачівський та Жовківський.

Розподіл коштів по містах обласного значення і районах такий:

 • Львів – 56 млн грн (три об’єкти),
 • Дрогобич – 14 млн грн (один об’єкт),
 • Моршин – 2,8 млн грн (один об’єкт),
 • Трускавець – 12 млн грн (один об’єкт),
 • Червоноград – 3,5 млн грн (один об’єкт),
 • Бродівський район – 25 млн грн (один об’єкт),
 • Буський район – 3,7 млн грн (один об’єкт),
 • Городоцький район – 52 млн грн (три об’єкти),
 • Дрогобицький район – 13 млн грн (один об’єкт),
 • Золочівський район – 21, 4 млн грн (два об’єкти)
 • Кам’янка-Бузький район – 5 млн грн (один об’єкт),
 • Миколаївський район – 12,7 млн грн (два об’єкти)
 • Мостиський район – 8 млн грн (один об’єкт),
 • Пустомитівський район – 50,4 млн грн (п’ять об’єктів),
 • Самбірський район – 51 млн грн (п’ять об’єктів),
 • Сколівський район – 17 млн грн (один об’єкт),
 • Старосамбірський район – 4 млн грн (один об’єкт),
 • Яворівський район – 7,4 млн грн (два об’єкти).

Комісія зібралася затверджувати переліки об’єктів увечері 23 січня, оскільки, як пояснив її співголова, в.о. голови ЛОДА Василь Лозинський, днями до ЛОДА надійшов лист від Міністерства розвитку громад та територій з вимогою подати затверджені списки у міністерство до 24 січня, в іншому разі область взагалі не отримає фінансування з ДФРР. Після цього пропозиції від області ще мають затвердити у Кабміні. При цьому, з його слів, міністерство вимагало, аби у перелік включили виключно перехідні об’єкти, будівництво яких розпочалося протягом трьох останніх років і які мають високий ступінь готовності. Також мали врахувати побажання урядовців про те, що на Львівщині цьогоріч потрібно здати в експуатацію п’ять садочків, п’ять шкіл та п’ять стадіонів.

Відтак чинні посадовці ЛОДА та облради склали перелік так, що найбільше грошей, як і упродовж попередніх п’яти років, отримають так звані пріоритетні райони. «Ці об’єкти були внесені у переліки на [фінансування з ДФРР] ще попередниками», – пояснив Василь Лозинський.

Член комісії від громадськості, керівник аналітичної групи «Європейський діалог» Олександр Софій запитав, чи не є порушенням те, що переліки сформовані без конкурсу, як це було раніше, а відтак рішення комісії може бути анульоване. З його слів, усі області і в цьому році ділили кошти ДФРР на конкурсній основі, окрім Львівської та Хмельницької. На це т.в.о. директора департаменту економічної політики ЛОДА Степан Куйбіда запевнив, що це не суперечить постанові уряду і про це він консультувався у міністерстві.

https://zaxid.net/news/

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top