На території Буського парку археологи відшукали та перепоховали останки 15-ти давніх християн

На території Буського парку археологи відшукали та перепоховали останки 15-ти давніх християн

У четвер, 16 серпня, у Буському парку, археологи перепоховали останки 15 давніх християн, які мешкали тут протягом XII-XIII ст. На їхні скелети спеціалісти Інституту археології Львівського національного університету ім. Івана Франка натрапили під час розкопок у міському парку, де в часи Київської Русі було мале городище. Їх розпочали майже чотири роки тому. Археологи припускають, що поряд із цвинтарем можуть бути залишки храму-ротонди

«Кістки належать малим дітям і дорослим чоловікам, жінкам. Згідно з антропологічними висновками, середній вік людей коливається від 25 до 35 років. За будовою кістяка можна визначити, чи це був землероб, чи воїн, а, можливо, коваль», – розповів місцевий краєзнавець Володимир Ступак.

Світлина від Воля народу.Ще фахівці припускають: поряд із похованням може бути і храм. Про це свідчать, зокрема, витягнуті з-під землі плитка та цвяхи, характерні для тодішніх релігійних споруд.

«Уламки плитки, які ми тут знайшли, є різними за розмірами й кольорами. Маємо зелені, жовті, коричневі шматки. Думаємо, що їх не просто замощували на підлозі, а викладали з них візерунки. А цвяхи, довжиною у 10 см із квадратним перетином стержня, якраз використовували, щоби з’єднувати дерев’яні елементи в тодішніх церквах. Найімовірніше, храм був круглий, ротонда», – розповів науковий співробітник Інституту археології ЛНУ ім. Івана Франка Петро Довгань.

Цього літа археологічний сезон розкопок у Буську завершили. Щороку фахівцям вдається натрапити від трьох сотень до тисячі знахідок. Після цього артефакти скеровують у фонди Інституту археології ім. Крип’якевича, що розташований у Львові, на вул. Володимира Великого, 24.

https://zaxid.net/news/

світлини часопису Буського району “Воля народу”

 

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top