На Церкві Святого Миколая у місті Буську встановлять один з найбільших у Львівській області храмовий купол

 На Церкві Святого Миколая у місті Буську встановлять один з найбільших у Львівській області храмовий купол

Унікальна церква Св.Миколая, спроектована в 1910-х роках одним з найвидатніших зодчих XX-ст. Євгеном Нагірним сьогодні набирає свого первинного архітектурного вигляду. Унікальність сакральної споруди полягає у тому, що збудована вона за проектом старовинної дерев’яної церкви, елементи дерев’яної архітектури в камені, такого немає більше ніде в Україні ! Про це розповів Буському радіо настоятель храму о.Михайло Смачило.

У свій час, збудована церква недовго простояла у первозданному вигляді. У другу світову війну на церкві згоріли дахи . А під час ремонту у 1940-х роках куполи  були замінені простими наметовими дахами. Зі стін зникли усі архітектурні оздоби і деталі, що визначали оригінальність споруди.

У 2000-х роках в збірках Національного музею у Львові групою архітекторів на чолі з Романом Могитичем було віднайдено авторський проект цього храму. З’явилась можливість відтворити первозданний вигляд храму. Для відтворення втрачених елементів пам’ятки архітектури церкви Св.Миколая в місті Буську Роман  Могитич розробив проект реконструкції, згідно якого і проводять усі роботи.

Роботи по відновленню саме первинного вигляду храму розпочалися декілька років тому, вже змонтовано традиційний для дерев’яних церков дашок навколо храму, проведено ще інші, менш помітні внутрішні роботи. Саме ж виготовлення куполів розпочалось у жовтні минулого року і тривало до вчорашнього дня. 

Сьогодні на церкві встановили перший купол, усьогож їх буде пять, як і було задумано Євгеном Нагірним.

Про історичну подію розповідає настоятель храму св.Миколая о. Михайло Смачило.

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top