На Янівському кладовищі Львова вшанували пам’ять учасника ОУН, краснянича Ілярія Кука

На Янівському кладовищі Львова вшанували пам’ять учасника ОУН, краснянича Ілярія Кука

25 серпня, на Янівському кладовищі у місті Львів представники влади та громадськість вшанували пам’ять учасника та активного діяча ОУН, нашого земляка з Красного Ілярія Кука.

Присутні поклали квіти та запалили лампадки на могилі Ілярія Кука, опісля виконали Державний Гімн України. Також у межах заходу лунали патріотичні пісні, зокрема Марш українського націоналіста “Зродились ми великої години”.
Захід відбувся за ініціативи Буської районної організації Братства ветеранів ОУН-УПА та його голови Длугоша Мар’яна Тадейовича. Від Красненської громади квіти до могили Ілярія Кука поклали селищний голова Микола Чучман та настоятель храму Св.Володимира селища Красне о.Юрій Толочний.
Транспорт для поїздки учасників вшанувань у Львів надав відділ освіти Буської райдержадміністрації.

Довідково:

Ілярій Кук – активний діяч ОУН, страчений польською владою 80 років тому. Брат командувача УПА Василя Кука. Народився 1915 року селищі Красне Золочівського повіту Тернопільського воєводства(тепер Буський район Львівської області).

У 1932 році був заарештований польською поліцією за діяльність в ОУН. 6 травня 1937 року Ілярій Кук був керівником нападу групи оунівців на власників фільварку Ясінських у Золочівському повіті.

15 березня 1938 року оголошено вирок суду – засуджений на кару смерті. Стратили Ілярія Кука 25 серпня 1938 року о 4 годині ранку на подвір’ї львівської тюрми “Бригідки” Перед стратою Ілярія Кука відвідала його мати Парасковія, яка мужньою поведінкою вразила адвоката Cтепана Шухевича про що він написав у оповіданні «Mater Dolorosa. Скорботна мати».

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top