На захист хранительки музею-заповідника «Олеський замок» Тетяни Сабодаш піднялась громада селища

На захист хранительки музею-заповідника «Олеський замок» Тетяни Сабодаш піднялась громада

© Photo by Bohdan Poshyvailo

селища

13 червня у приміщенні Народного дому селища Олесько відбулися громадські слухання, під час яких громада обговорила питання захисту хранительки Олеського замку, яку звинувачують у зникненні музейних експонатів. Результатом таких слухань стала низка звернень  до Міністерства культури, до Президента, бо олещани переконані – Тетяну Сабодаш обмовили, аби вижити хранительку із посади.

Відеосюжет про цю подію із Олеська підготували наші колеги-журналісти з телеканалу НТА:

На захист хранительки Олеського замку піднялась громада13.06.2018року. На захист хранительки Олеського замку, яку звинувачують у зникненні музейних експонатів, піднялась уся громада Олеська.На слуханнях люди вирішили звернутися і до Міністерства культури, і до Президента, бо переконані – Тетяну Сабодаш обмовили, аби вижити хранительку із посади.

Опубліковано Ярославом Завалієм 14 червня 2018 р.

Нагадаємо, що на захист Тетяни Сабодаш стали й музейники, зокрема, завідувач відділом стародавнього мистецтва Національного художнього музею України Галина Бєлікова. Нещодавно п.Тетяну підтримав і відомий телеведучий Сергій Притула. Усі разом вони закликають Міністра культури Євгена Нищука та віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка звернути увагу і розібратися, як так сталося, що головний хранитель музею-заповідника «Олеський замок» Тетяна Сабодаш не пройшла атестацію і визнана профнепридатною.

Про це Сергій Притула написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

Подаємо його допис у повному обсязі:

«Головний хранитель музею-заповідника «Олеський замок» Тетяна Сабодаш понад сорок років працює в Олеському замку. У неї за плечима десятки років самовідданої роботи під керівництвом Бориса Григоровича і разом з Борисом Григоровичем. Борис Возницький довіряв п.Тетяні абсолютно і без застережень. У 2015 році Тетяна Сабодаш стала лауреатом Премії ім. Бориса Возницького.

Премії, яку називають «Музейний «Оскар».

Тоді члени Експертної ради зазначили, що завдяки такій «господині Олеського замку, Лувр в Україні можливий». Про особливий порядок у фондах говорили зі сцени при нагородженні. (Ви ж там були присутні пане Євген Нищук і все чули і все знаєте.)

І не дарма такі відгуки про багаторічну роботу п. Тетяни.

Слід зазначити, що Тетяна Сабодаш має дві вищі освіти. І ті освіти здобуті в найвідоміших вишах України і, тоді СРСР. Це Університет Франка і Академія мистецтв ім.Рєпіна за фахом мистецтвознавець. Працівники музеїв називають Тетяну Сабодаш взірцем і моральним авторитетом.

І от тепер мені кажуть, що Тетяна Сабодаш «не пройшла Атестацію і визнана профнепридатною!!!».

Ким? За дорученням Генерального директора Возняка, переляканими підлеглими того директора?

Так той самозваний «культуролог» зі всіма «ісполнітелямі» його волі не має і десятої долі відсотка тих знань і того досвіду, який має Тетяна Сабодаш. Про повагу я вже й не говорю.

Рік тому вижили Володимира Пшика, тому, що ключик загубив. Тепер виживають Тетяну Сабодаш.

В Золочівському замку те саме, тепер там править людина зі сільськогосподарською освітою.

І це тільки декілька осіб я згадав, звільнено значно більше, піддаються гонінням і інші працівники, закриваються підрозділи Галереї.

PS. Ті звинувачення, які висувалися до Тетяни Сабодаш, давно спростовані. Сама п. Тетяна неодноразово заявляла, що готова до будь яких перевірок».

Використано матеріали ww.zik.ua та

www.nta.ua

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top