Надбужани долучилися до всеукраїнської акції “Майбутнє лісу у твоїх руках”

Надбужани долучилися до всеукраїнської акції “Майбутнє лісу у твоїх руках”.

Загалом цього року районні лісівники висадили 105 гектарів молодого лісу!DSCN7415

Щоб привернути увагу громадськості та молоді до такого надзвичайно важливого та відповідального процесу, як насадження лісів, навесні вже не один рік поспіль під егідою Державного агентства лісових ресурсів України проводиться Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу у твоїх руках». Наші Надбужанські лісівники завжди беруть активну участь і є організаторами цілого ряду заходів в рамках цієї акції.
Цього року вона стартувала у Міжнародний день лісів – 21 березня. Протягом місяця, аж до 21 квітня (Дня довкілля в Україні) в усіх лісгоспах області проходитимуть заходи з весняної посадки лісу із залученням учнівської та студентської молоді, представників громадських організацій та органів влади, засобів масової інформації, а також усіх тих, в кого є бажання особисто взяти участь у створенні лісів.

DSCN7430Вчора, 30 березня за ініціативи директора ДП “Буський лісгосп” Романа Дудича така акція відбулася у нашому районі на території Соколянського лісництва. Участь у насадженні нових лісових масивів взяли керівники району: голова РДА Петро Мороз та голова Буської райради Богдан Глова, перший заступник голови РДА Олег Ільків, керівник фінансового управління Буської РДА Михайло Постолюк, керуючий справами Буської районної ради Роман Ковальчук, директор районного центру зайнятості Степан Миляновський із когортою своїх працівників та районні журналісти.

Насаджували саджанці дворічної сосни, від практики однорічок наші лісівники відмовилися, бо відсоток DSCN7433приживання таких саджанців нижчий ніж у двох- та трьох-річного посадкового матеріалу. Як розповів Буському радіо директор ДП “Буський лісгосп ” Роман Дудич, на сьогодні активно впроваджується європейський досвід вирощування посадкового матеріалу, а саме вирощування насіння у горщиках. Деревце за таких умов стійкіше та не витрачає сили на закріплення у новому середовищі оскільки насаджується із добре сформованим коренем та своїм складом грунту. У своєму вступному слові керівник районних лісівників розповів, що Лісистість України становить 15,6% від території держави при необхідних 20% і є мінімальною DSCN7441лісистістю серед країн Європи. Для прикладу Лісистість Румунії – 29%, Болгарії – 30%, Франції – 31%, Білорусі – 42%, Чехії – 33,4%, Словаччини – 40,8%, Німеччини – 30,1%, Норвегії – 26,9%, Швеції – 60,3, Фінляндії – 64,7%, Італії – 32,7%, Іспанії – 26,7%, Франції – 27,6%, Польщі – 28,6%, і навіть в спекотній Греції – 44%. Лише в Туреччині, якщо її можна назвати європейською країною, лісистість менше нашої – 12,8%. Для того ,щоб досягти такого показника, необхідно створити ще понад 2 млн га нових лісів, із них у степовій зоні – 1 млн га.
Крім головного заходу акції – посадки дерев, лісгоспи запланували проведення широкої роз’яснювальної роботи серед молоді щодо важливості збереження та примноження DSCN7428зеленого багатства нашого краю. Лісівниками будуть проведені лекції в школах, практичні заняття з членами шкільних лісництв, перегляд тематичних відеофільмів про значення лісів у життєдіяльності людини, організовані походи школярів в лісництва та лісові розсадники, розповсюдженні серед учасників акції листівки та буклети природоохоронного характеру.

До Дня довкілля намічено очищення берегів водойм від сміття, розчищення та упорядкування існуючих джерел в лісах. Протягом місяця триватиме також озеленення та покращення благоустрою прилеглих територій лісництв та лісгоспів.

Не будьте байдужими до створення нових лісових насаджень регіону, залучайтеся до акції «Майбутнє лісу у твоїх руках»!

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top