Народний депутат України Олег Березюк провів цікаві лекції у двох школах Буського району

Народний депутат України Олег Березюк провів цікаві лекції у двох школах Буського району

“Межа світів” –  демократії та східної деспотії, межа у тіні якої опинилась Україна…

Освітяни та учні Буського району шукали «Межу світів» разом з народним депутатом України, головою парламентської фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олегом Березюком. Більше сотні учнів одинадцятих та десятих класів Красненської опорної школи №1 і Буської школи №2 вперше почули про феномен успішої людини, успішного українця на прикладі Тараса Шевченка.

Олег Березюк вперше розповів про справжнє дитинство Великого Кобзаря, розвіяв ілюзію про бідність та голод у фейковому образі Шевченка, який сформувала деспотична радянська влада… Тарас Шевченко – приклад успішного українця, приклад,  на який потрібно рівнятися не з примусу, а з власного бажання.

Українська проблема — це приклад одного з найбiльших полiтичних шахрайств у світовій iсторiї.

Так підсумував свою доповідь у далекому 1935 році Ланселот Лоутон – британський журналiст та член створеного у Великiй Британiї Англо-українського комiтету – “Українське питання” та “Україна: найбiльша проблема Європи”. Матерiали цієї доповiді були опублiкованi в британських виданнях i вiдбивають погляди автора на iсторiю українського народу з найдавнiших часiв, його боротьбу за незалежнiсть, а також роздуми щодо ролi й мiсця України в європейськiй сiм’ї народiв. Олег Березюк розповів аудиторії про значимість такої доповіді.

«Головною проблемою для сьогоднiшньої Європи є проблема українська. Глибокий iнтерес до цiєї країни зумовлений її впливом на європейський мир i дипломатiю; в той самий час, iз нею тiсно пов’язанi життєво важливi британськi iнтереси. Бiльшiсть людей не розумiє, як глибоко саме тут закорiнена причина європейських чвар усiєї першої чвертi столiття. Не дивно, що про цю країну досi так мало було чути: гноблення української нацiї постiйно супро­воджувалося забороною слова “Україна” та приховуванням навiть самого iснування українцiв.

Це “стирання з лиця землi” проводилося так успiшно, що для бiльшої частини свiту Україна залишилася тiльки в поезiї та переказах; завжди й незмiнно вважалося, що якщо вона десь колись i була, то вже давно похована на кладовищi мертвих i забутих нацiй”.

Надзвичайно змістовним та пізнавальним у авторській лекції був порівняльний аналіз оригінального твору Івана Франка «Лиса Микити» із редакцію Максима Рильського, яку створили на замовлення радянської цензури (більше 30% оригіналу спотворено, або й зовсім викинуто!). Іван Франко у такому, на перший погляд, сатиричному поданні описав інструкцію для побудови демократичного суспільства, міцні засади якого вже було сформовано в Україні ще за козацтва!

Зазначимо, що це вже не перша зустріч Олега Березюка з учнівською аудиторією району, першу таку пізнавальну лекцію народний депутат прочитав на початку вересня у Буській гімназії імені Євгена Петрушевича.

Олег Березюк відвідав також краєзнавчий музей селища Красне.На зустрічах із школярами та освітянами разом із Народним депутатом побував також заступник голови Буської районної ради Роман Фурда.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top