Не сплатив за доставку газу до 20 числа – плати пеню у розмірі подвоєної суми

Не сплатив за доставку газу – плати пеню у розмірі подвоєної суми

Жителів області обурило те, що ціна за доставку газу є доволі високою. У платіжках, які отримали споживачі, зазначено, що суму потрібно сплатити за січень і лютий разом, до 20 лютого

Начальниця управління зовнішніх комунікацій АТ «Львівгазу» Ірина Палига розповіла у коментарі Galnet,  як нараховується сума до оплати за доставку блакитного палива:

«Є період, який називається «газовий рік» – це період від 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2019 року. Як нараховується сума за доставку газу за місяць? Береться об’єм спожитого газу за газовий рік, тобто кількість кубів. Цей об’єм ділимо на 12 місяців і множимо на тариф на доставку – 1 гривня 8 копійок. Цей тариф є однаковим кожного місяця»

Ірина Палига зазначила, що цього місяця пеню за доставку газу не нараховували.

«Квитанція за доставку газу почала надходити пізніше 20 числа, адже лише у кінці минулого року ухвалили рішення про розподіл квитанцій. Проте, у цьому місяці жодної пені за доставку газу не нараховували».

Як нараховуватиметься пеня за доставку газу?

«Квитанцію за доставку газу, яка приходить від АТ «Львівгаз», потрібно оплатити до 20 числа поточного місяця. Якщо споживач не здійснить оплату до 20 числа, то відповідно буде нараховуватись пеня. Як прописано у кодексі газорозподільних систем, сума пені становитиме – подвоєну суму за доставку газу (за один місяць)», – пояснює Ірина Палига.

Проте, до прикладу, якщо споживач оплатив суму за доставку газу 21 числа, то такі випадки розглядатимуть окремо.

Додамо, за доставку (розподіл) потрібно оплатити до 20 числа, а за споживання (постачання) – до 25

«Що стосується постачальницької організації ТОВ «Львівгазбут», то там нарахування відбуваються як раніше, і квитанції приходять – у поточному місяці за попередній. У АТ «Львівгазі» квитанції приходять у поточному місяці за поточний», – додає Ірина.

Щодо постачання газу, то у споживача є 5 днів, після отримання рахунку, на його оплату. Пеня за споживання кожного дня нараховується на  0,01% від загальної суми платежу за кожен протермінований день.

galnet.fm

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top