Нова модель адміністративно-територіального устрою Львівщини 2020 – Буський район приєднають до Золочівського

Із 20 районів залишать 6: Львівський, Дрогобицький, Золочівський, Червоноградський,  Стрийський та Самбірський

До 2020 року Україна має перейти до наступних кроків у реформі децентралізації – від утворення об’єднаних територіальних громад до трансформації територіального устрою, укрупнення районів. Чергові місцеві вибори мали б відбутися на основі нових районів.

Принаймні, таке задекларовано на рівні керівництва держави. На сайті ВРУ вже зареєстровано законопроекти щодо ліквідації, створення та зміни меж районів цілої низки областей. Так у Івано-Франківській області, пропонується утворити три райони, замість нинішніх 14, у Полтавській – чотири замість 25, у Чернігівській – чотири, замість 22, у Сумській – п’ять, замість 18…

9 серпня у Львівській ОДА відбулось засідання міжвідомчої обласної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Львівської області. Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Маркіян Мальський.

В межах заходу т. в. о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Марта Бухтіярова презентувала проектну модель адміністративно-територіального устрою області базового та районного рівня, напрацьовану за результатами роботи групи.

Відтак, як вона зазначила, проект передбачає створення шести районів області – Львівського, Дрогобицького, Золочівського, Червоноградського,  Стрийського та Самбірського. Нові райони будуть сформовані на основі 70 об’єднаних територіальних громад, з яких 40 міських, 17 селищних та 13 сільських громад. Запропоновану модель представлять громадськості  області для обговорення та подання пропозицій. Додамо, що участь у засіданні міжвідомчої обласної робочої групи взяли представники профільних департаментів облдержадміністрації, обласної ради, територіальних органів виконавчої влади області, центру розвитку місцевого самоврядування та громадських організацій.

Суть: «Нові райони – рівень організації державної влади, а не самоврядування. Принцип формування – центри понад 40 тисяч жителів, зона впливу 60 км. Чисельність жителів району – понад 150 тисяч. Районних рад не буде, тільки РДА. Тому бюджету теж не буде. Основні послуги – на рівні громади, а не району».

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top