Обережно! Африканська чума свиней!

 Обережно! Африканська чума свиней! 

З 2012 року в Україні зареєстровано 36 випадків АЧС, з них 19 в 2015році, а саме  в Чернігівській області (11), Сумській (1), Київській (4), Житомирській (1), Рівненській (1) та Полтавській (1).

Виникнення африканської чуми свиней завжди пов’язано зі значними економічними збитками, зумовленими організацію профілактичних та ліквідаційних заходів  (в 2015 році в Україні знищено понад 70 тис. голів свиней) та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження.

З метою недопущення подальшого поширення збудника африканської чуми свиней на території України. Кабінет Міністрів України прийняв рішення щодо проведення Державною службою ветеринарної медицини України позапланових заходів державного ветеринарно-санітарного контролю (нагляду) суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утриманням, реалізацією живих свиней, їх забоєм, переробкою та зберіганням продукції з них.

 На цю тему ми поспілкувалися з начальником управління ветеринарної медицини Буського району Ігорем Белеєм.  На теперішній час в Україні в т. ч. і в Буському районі тривають позапланові перевірки вищевказаних  суб’єктів господарювання державною службою ветеринарної медицини. У Надбужжі вже перевірено 10 господарств, заплановано перевірити ще два. На сьогодні складено 10 штрафів за недотримання у повній мірі закритого режиму роботи цих господарств. Перевірки проводяться спільно із представниками Служби безпеки України.

Що необхідно знати пересічному громадянину про Африканську чуму свиней?

–  АЧС не становить небезпеки для людей.

–  На АЧС хворіють лише дикі та свійські свині.

– Основний шлях передачі збудника – це безпосередній контакт тварин між собою            та перенос збудника від хворої до здорової тварини через посередника, в ролі якого найчастіше виступає людина, що випадково забруднилась виділеннями хворої тварини та мала контакт зі здоровою, а також – предмети догляду, інвентар, взуття та одяг, транспортні засоби та корми, в тому числі й харчові відходи.

– Виявивши хвору тварину чи труп свині в природному середовищі необхідно негайно сповістити про це лікаря ветеринарної медицини за місцем знаходження та вжити заходів, щодо унеможливлення контакту із виділеннями хворої тварини.

Елементарні правила завдяки яким можна вберегтися від Африканської чуми свиней

–  Утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами.

–  Обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі та взутті використовуючи окремі засоби догляду та інвентар.

–    Не дозволяти відвідування власного господарства стороннім особам.

–    Не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин.

–    Не утримувати в приватному господарстві свиней, якщо Ви мисливець.

–    Не приносити у власне господарство туші впольованих диких кабанів.

–   Не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою.

При підозрі на АЧС сповістіть фахівця ветеринарної медицини, краще перестрахуватись, аніж наразити на небезпеку себе та усіх сусідів!

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top