«Пам’ятаємо. Перемагаємо! 1939-1945». В Буську відзначили День пам’яті та примирення і 72-у річницю Перемоги над нацизмом у Європі

«Пам’ятаємо. Перемагаємо! 1939-1945». В Буську відзначили День пам’яті та примирення і 72-у річницю Перемоги над нацизмом у Європі

8 травня, біля Вічного вогню та братської могили на старому кладовищі м.Буська відбулася районна акція «Пам’ятаємо. Перемагаємо! 1939-1945» за участю керівників органів влади, духовенства, ветеранів, молоді, широких кіл громадськості, ЗМІ.
Зокрема, серед учасників заходу були: голова райдержадміністрації Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова, Буський міський голова Ростислав Сліпець, троє ветеранів війни – мешканців Буська – Степан Давидовський, Михайло Лишак, Мирон Маліновський.

Віче розпочалося з виконання усіма присутніми Державного Гімну України та продовжилося розповіддю-нагадуванням ведучих про трагічні події ІІ світової війни, яка забрала життя десятків мільйонів українців та громадян інших країн, спричинила масові руйнування, понівечила людські долі.
Перед присутніми виступив Буський міський голова Ростислав Сліпець, який подякував ветеранам за їх внесок у перемогу над нацизмом, побажав міцного здоров’я та мирного неба, наголосив на спадкоємності традицій воїнів-переможців нацизму та нинішніх захисників, які захищають Українську державу від російських терористичних військ на сході нашої держави.
Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять усіх, хто загинув у роки ІІ світової війни. Корзину квітів від органів влади та присутніх до Вічного вогню та братської могили воїнів поклали керівники району та міста.

Панахиду за жертвами війни відслужили настоятелі місцевих храмів УПЦ КП і УГКЦ о.Петро Салабай і о.Андрій Баглай. Душпастирі разом з усіма учасниками віча спільною молитвою вшанували пам’ять полеглих, окропили святою водою могили похованих воїнів.
На завершення заходу кожен охочий мав нагоду поспілкуватися з ветеранами, яких, на жаль, щороку стає все менше та зробити на пам’ять спільне фото.
З нагоди Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у ці дні привітання отримають і інші ветерани, які за станом здоров’я не змогли відвідати центральний захід у райцентрі.
До них завітають школярі, соціальні працівники, представники органів влади, меценати з привітаннями та подарунками.

Нагадаємо, що в Буському районі проживає на сьогодні вісім ветеранів – безпосередніх учасників бойових дій у роки Другої світової війни: Борщ Микола Олексійович (с.Ожидів), Предко Федір Тимофійович (смт. Олесько), Арабський Ярослав Олексійович (с.Ожидів), Яськів Теофіль Ількович (с.Новий Милятин), Давидовський Степан Іванович (м.Буськ), Олійник Болеслав Костянтинович (с.Новосілки), Лишак Михайло Степанович ( м.Буськ), Маліновський Мирон Юрійович (м.Буськ)

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top