Пенсіонерам Буського району проведений перерахунок пенсій

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 ГРУДНЯ 2016 РОКУ ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНИ НА 2016 РІК»

З  1 грудня 2016 року  органами Пенсійного фонду України  проведено перерахунок пенсій відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік», виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 1247, 00 грн. шляхом перерахунку мінімальних розмірів пенсій, надбавок, підвищень, та визначення права на щомісячну державну адресну допомогу з урахуванням індексації.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.12.2016 проведено перерахунок:

– мінімальних розмірів пенсій за віком та підвищень за понаднормативний стаж відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» лише непрацюючим пенсіонерам.

Зокрема, перерахується мінімальний розмір пенсії за віком, призначеної відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до 01.10.2011 року, за наявності у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу, а також мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена або перерахована з урахуванням стажу та заробітку після 01.10.2011 року за наявності у чоловіків 35, а у жінок – 30 років страхового стажу встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, – 1247,00 грн.

Перерахунок пенсії провадиться також в частині збільшення доплати за понаднормативний стаж роботи:

 для чоловіків за кожний рік понад 25 років (пенсій, призначених до 01.10.2011 року) або 35 років (пенсій, призначених, перерахованих після 01.10.2011 року);

– для жінок за кожний рік понад 20 років (пенсій, призначених до 01.10.2011 року) або 30 років (пенсій, призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) розмір пенсії збільшується на 1 відсоток від розміру пенсії, яка обчислена відповідно до статті 27, але не більше 1 відсотка від прожиткового мінімуму.

Зауважимо, що працюючим пенсіонерам перерахунок у зв’язку із зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться тільки після звільнення з роботи або припинення підприємницької чи іншої трудової діяльності. Тому важливо своєчасно повідомляти органи Пенсійного фонду про всі обставини, що впливають на розмір пенсійного забезпечення.

Також перерахуються  мінімальні розміри пенсій інвалідів та осіб, які отримують пенсії у зв’язку з втратою годувальника.

У випадку, якщо до пенсії встановлені  підвищення або доплати, розмір яких залежить від розміру прожиткового мінімуму (наприклад, розміри підвищень інвалідам  війни, учасникам бойових дій та учасникам війни, членам загиблих військовослужбовців, жертвам нацистських переслідувань, надбавки донорам, доплати шахтарям, пенсії за особливі заслуги перед Україною тощо) також підлягають перерахунку.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.12.2016 року – 1247,00 грн., не провадиться перерахунок:

  • підвищення дітям війни відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»;
  • додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

Разом з тим, звертаємо увагу, що окремим категоріям пенсіонерів після проведеного перерахунку з 01.12.2016 сума пенсії до виплати не змінилась, а саме:

  • для осіб, у яких розмір пенсії не досягає 949,00 грн. та якимвиплачується державна адресна допомога відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 №265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян» і надалі допомога надаватиметься до 949.00 грн;Це в основному стосується одержувачів пенсій за віком при неповному стажі. А для , одержувачів  пенсії, яким встановлена інвалідність, а також особам, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, та в яких розмір пенсійної виплати не досягає розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність,буде  надаватись щомісячна державна адресна допомога до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру а саме з 01.12.2016 до розміру 1247,00 грн
  • а також розмір пенсії не зміниться для осіб, в складі пенсійної виплати яких є сума фіксованої індексації. Такий перерахунок здійснюється з урахуванням нормПорядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1078 від 17.07.2003. Зокрема, при підвищенні пенсій, якщо розмір такого підвищення не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення пенсії. В таких випадках перерахуються складові пенсійної виплати, які залежать від розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, при цьому розмір пенсії до виплати не зміниться.

Нагадуємо, що за нормами чинного законодавства виплата пенсій працюючим пенсіонерам проводиться у розмірі 85% відсотків призначеного розміру, але не менш як 150% прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність, з 01.12.2016 – 1870,50 грн. (1247,00 грн. х 150%).

Зазначені обмеження щодо виплати пенсії не застосовуються до інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Перерахунки пенсій здійснено за матеріалами пенсійних справ, тому пенсіонерам немає необхідності особисто звертатися до органів Пенсійного фонду за проведенням такого перерахунку.

Начальник відділу обслуговування громадян

Управління ПФУ в Буському районі                                              Н.Кузіна

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top