Під Задвір’ям вшанували пам’ять польських добровольців, що захистили Львів від військ Будьонного

Під Задвір’ям вшанували пам’ять польських добровольців, що захистили Львів від військ Будьонного

У суботу, 18 серпня, поблизу с.Задвір’я відбулись урочисті заходи з нагоди 98-ї річниці битви між польськими солдатами та більшовицькою кавалерією Семена Будьонного.

У вже далекому 1920 році батальйон капітана Зайончковського, що складався з 350 солдатів, упродовж доби стримував загони 6-ї кавалерійської дивізії кінної армії Будьонного. Сили більшовиків удесятеро переважали поляків. Під час важких боїв, зачасту врукопашну, загинули 318 польських воїнів. 12 потрапили в полон. Лише десятьом удалося врятуватися.

Але цей бій допоміг стримати похід армії Будьонного на Львів, війська якого, отримавши неймовірний опір, повернули на північ. І хтозна, якби не геройська смерть майже всього польського батальйону, чи не цокотіли б уже у 20-му році копита більшовицької кінноти по львівській бруківці.

З огляду на значимість та вплив на перебіг польсько-російської війни 1920-го року, в польській військовій історіографії бій під Задвір’ям називають «польськими термопілами».

У пам’ять про загиблих солдатів та офіцерів поблизу залізничної колі, де відбувалися бої, було насипано великий курган-могилу. Поруч у братських могилах поховано й захисників Задвір’я. З 318 оборонців було впізнано лише 106 воїнів.

Близько 700 осіб узяло участь у цьогорічних урочистостях з нагоди 98-ї річниці битви під Задвір’ям. Серед них: міністр Уряду Польщі – глава Управління у справах комбатантів і репресованих осіб Ян Юзеф Каспшик, Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Ян Пекло, інші посадові посадові особи та представники духовенства польської та української сторін.

Від Буського району участь в урочистостях і покладанні квітів взяли: заступник голови Буської РДА Тетяна Сай, начальник відділу культури і туризму РДА Людмила Ціхоцька, Задвір’янський сільський голова Павло Юрдига. Також захід відвідало чимало місцевих жителів.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top