Підсумки роботи Буського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Підсумки роботи Буського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

 Керівник Буського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги Іван Скочко прозвітував про роботу центру за 2016 рік перед місцевими ЗМІ: журналістами Буського радіо та районного часопису “Воля народу”.

Діяльність Буського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у 2016 році була спрямована на виконання основного завдання -підвищення правової свідомості, культури та освіченості населення, забезпечення надання безоплатної первинної правової допомоги і безоплатної вторинної правової допомоги, забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції України.

Відповідно до заходів з реформування органів Міністерста юстиції і розвитку системи надання безоплатної правової допомоги розширила структура центру за рахунок утворення чотирьох бюро правової домоги у містах Броди,Золочів, Кам’янка-Бузька та Радехів.

Бюро правової допомоги почали діяти з 1 вересня 2016 року.

Зареєстровано 2448  звернень по яких прийнято 209 рішень про надання безоплатної вторинної правової допомоги, видано 217 доручень адвокатам.

Крім цього за 2016 рік прийнято і оброблено 398 звітів адвокатів якими надавалась БВПД, з яких 311 по кримінальних правопорушеннях та 87 по цивільних.

Кількість звернень клієнтів – 2448:

В тому числі по районах:

Буський район – 1037;

Бродівський район – 327;

Золочівський – 397;

Кам’янко-Бузький – 357;

Радехівський – 330;

Надано консультацій, роз’яснень з правових питань – 2185;

Прийнято письмових звернень про надання БВПД – 263;

Кількість рішень про надання БВПД – 209:

В тому числі в розрізі вразливих категорій громадян:

Особам з малозабезпечених сімей – 110;

Інвалідам – 90;

Ветеранам війни (учасникам АТО) – 6

Дітям-сиротам – 3

Крім цього за 2016 рік прийнято і оброблено 398 звітів адвокатів якими надавалась БВПД, з яких 311 по кримінальних правопорушеннях та 87 по цивільних.

У першому півріччі Центром була розроблена Програма безперешкодного доступу населення до безоплатної правової допомоги на 2016 рік, яка була подана на розгляд в районну раду, з розумінням сприйнята керівництвом Буської РДА, Буської міської ради, затвердженна рішенням Буської районної ради Львівської області 18.02.2016 року №42 та рішенням сесії Буської міської ради.

Для здійснення заходів програми з міцевого бюджету Буського райну відповідно виділено кошти в сумі 40 000 грн.  та 20 000грн. з бюджету міста, які надійшли на спеціальний реєстраційний рахунок в казначействі.

Станом на 01.01.2017 року кошти призначенні на виконання Програми використані на облаштування пандуса  для інвалідів та сходів  зі сторони вул.Петрушевича, а також облаштування огорожі території центру і ремонт площадки.

Більше незахищених суспільних груп отримують доступ до БПД

 5 січня набрали чинності  зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. 

Метою зазначених законодавчих новел є посилення соціальних гарантій шляхом розширення кола осіб, які мають право на гарантовану державою безоплатну вторинну правову допомогу.

Насамперед, йдеться про внутрішньо переміщених осіб та осіб, які до сьогодні лише претендували на отримання такого статусу. Таким чином скористатися кваліфікованою правовою допомогою тепер зможуть близько 1 700 000 людей – саме така сьогодні є приблизна кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб.

Така ж соціальна гарантія встановлена для осіб, які претендують на отримання статусу учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій (на сьогодні їх близько 275 000 осіб), іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших питань.

Також суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості, що є критерієм для отримання безоплатної вторинної правової допомоги не менше 10 000 000 осіб:

– по-перше, особа матиме таке право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;

– по-друге, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер.

Внесені зміни враховують об’єктивну потребу у забезпеченні доступу до безоплатної правової допомоги особам, які мають дохід, що дорівнює прожитковому мінімуму або навіть більше, проте є недостатнім для самостійної оплати правових послуг. Крім того, прийняті зміни зроблять особу незалежною від доходів інших членів сім’ї у питанні звернення за безоплатною правовою допомогою. Насамперед, це уможливить звернення за такою допомогою осіб, законні інтереси та права яких порушуються в сім’ї.

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу можна через мережу центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та їх структурні підрозділи – бюро правової допомоги. Правові послуги надають адвокати та штатні юристи центрів. Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за номером цілодобової телефонної лінії – 0 800 213 103 або на веб-сайтах Міністерства юстиції чи Координаційного центру з надання правової допомоги.

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top