Підтримуємо ветеранів АТО #22PushupChallenge

Підтримуємо ветеранів АТО

В Україні набирає обертів започаткований торік у США флешмоб #22PushupChallenge, який полягає в потребі віджатися від підлоги 22 рази перед відеокамерою та за допомогою соціальної мережі Facebook поширити та передати естафету комусь із друзів чи знайомих.

Його мета – привернути увагу до проблем  бійців, які повернулись із зони бойових дій і мають посттравматичний синдром. У понеділок, 13 лютого, з ініціативи директора «Фонду Добра дітям України» Тараса Панішка акцію підтримали учні Буської ЗОШ №2.

За сприяння Буського міського голови Ростислава Сліпця разом з наставником Зоряною Гулай школярі прибули автобусом до просторого залу «Заїжджого двору» Антона Рудишина, де взяли участь у #22PushupChallenge. Шестикласники Святослав Радіо, Христина Путяк, Діана Олійник, Анастасія Турик, семикласники  Микола Зільник, Ми­хайло  Лагодич, Андрій Макар, Со­фія Хацаюк, Марта Давидко, Вікторія Ляльович, восьмикласники Володимир Крупа, Олександр Бучко, Єлизавета Кривошей, Людмила Фалінська, Ана­стасія Віхоть, девятикласники Максим Рибак, Андрій Дмитрів, Назар Микуляк, Святослав Балонь, Анжела Фурманевич, десятикласники Анатолій Шавала, Андрій Гула, Віталій Колісник та  випускники Назар Матус, Наталя Чабан і Оксана Нос на знак підтримки ветеранів АТО віджались 22 рази і передали естафету іншим навчальним закладам району. Приємною несподіванкою для учнів стала зустріч з атовцями, бій­цями 80-ї ОДШБ Ігорем Гензою та нашим земляком “кіборгом” Олександром Мошонкіним, якого напередодні нагородили Хрестом Петра Калнишевського «За гідність у полоні».

“Є можливість привернути увагу Збройних сил, суспільства, всього нашого народу до проблем, які, на жаль, переслідують ветеранів військової служби, котрі відслужили свій термін і зараз у цивільному житті, – розповів організатор акції Тарас Панішко. – Як  волонтерська організація, ми нама­гає­мося робити все можливе для того, щоб підтримати таких людей, і найголовніше – дати їм усвідомити, що вони потрібні всім нам, самим собі, своїм родинам, нашому народу. Хлопці мо­жуть  передавати свій досвід, своє бачення життя і самим прикладом свого служіння – навіть після отримання важких травм – демонстрували, що таке військовий дух, що таке любов до своєї Батьківщини”.

“Флешмоб швидко перекинувся через океан і дійшов до нас, хоча історія його виникнення відома не всім. Ми тільки почали стикатися з цією проблемою. Потрібно пам’ятати, що пік прояви пост травматичного синдрому (ПТСР) припадає на восьмий рік після травмуючого досвіду. Тому ми ще навіть не усвідомлюємо глибину цієї проблеми”– наголошує, Тарас.

Нагадаємо, що першими у районі вимогу челенджу виконали члени «Спілки учасників АТО Буського ра­йону» під керівництвом Романа Фурди і передали естафету депутатам Буської районної ради, працівникам Бу­ської РДА, районному військовому комісаріату, Буському районному від­ділку поліції, а також юним спортсменам секції кіокушинкай карате та боксерському клубу «Самсон». Флешмоб продов­жили  Зразковий ансамбль народного танцю «Нові зірки» Буського районного Народного дому (керівник Мар’яна Зеленська). Прийняли  естафету Зразко­ва хореографічна танцювальна сту­дія «Арніка» (керівник Андрій Діяк), хореографічний колектив «Енерджі» (керівник Ірина Сторонянська) та «Плеяда» (керівник Мар’яна Журавська) при Красненському НД, колективу сучасних танців «Карамелька» і танцюристам  Олеського Народного дому.

Довідка :

Влітку 2016 року естафету 22PushupChallenge запустили у США – після того як американський Департамент у справах ветеранів оприлюднив шокуючий звіт про самогубства серед колишніх військових США за 2014 рік (близько 22 ветерани щодня накладають на себе руки).Тому пізніше цю цифру уточнили і знизили до 20, адже 7403 ветерани армії США покінчили життя самогубством в 2014 році. Аби привернути увагу суспільства до цієї проблеми, було започатковано флешмоб, умовою якого стало 22-разове відтискання від підлоги протягом 22 днів (“22Kill”). В Україні естафета стала масовим явищем у середині січня 2017 року. Її учасники заявляють про бажання підтримати українських воїнів, які повернулися з АТО, зокрема тих, хто має посттравматичний синдром.

Ірина Гаєвська

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top