Пілотний проект “Рука допомоги” допомагає малозабезпеченим родинам повернутися на ринок праці та отримати гідний рівень життя
Пілотний проект “Рука допомоги” допомагає малозабезпеченим родинам
повернутися на ринок праці та отримати гідний рівень життя
За ініціативи районного центру зайнятості у вівторок, 3 березня, в малій сесійній залі Буської райради відбулася нарада з керівниками установ і організацій району, які задіяні у реалізації пілотного Проекту «Рука допомоги».
Голова райдержадміністрації Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова та керівник районнорго ЦЗ обговорили з усіма присутніми можливість отримання суб’єктами господарювання фінансової допомоги на поворотній основі за умови створення нових робочих місць і працевлаштування на ці робочі місця працездатних непрацюючих членів малозабезпечених сімей, які перебувають на обліку в органах соціального захисту населення.
Довідково. Міністерство соціальної політики України за підтримки Світового банку реалізує пілотний проект «Рука допомоги», мета якого – виведення малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб із стану бідності шляхом допомоги у працевлаштуванні або у започаткуванні власної справи.
Цей проект є частиною проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», що запроваджується за підтримки Світового банку з 2014 року. Вже два роки Світовий банк підтримує схожі проекти в Казахстані та Литві.
Щороку в Україні більшає кількість працездатних безробітних людей, які одержують соціальну допомогу від держави. Не менш важко знайти нову роботу чи заново побудувати свій бізнес тим громадянам, які через конфлікт на сході країни залишили свій дім і стали внутрішньо переміщеними особами.
Людина, яка отримує соціальну допомогу та тривалий час не може знайти роботу, втрачає мотивацію до праці і відчуває себе в життєвому тупику, звідки не бачить виходу. Це проблема для багатьох країн світу – довготривалі безробітні не прагнуть повернення на ринок праці, багато з цих людей втрачають соціальну активність і звикають жити на державну допомогу чи випадкові заробітки. У розвинених країнах створюються системи стимулів для повернення таких людей до активної праці. Тепер цей процес починається і в Україні: держава та світова спільнота готові підтримати тих, хто хоче вийти зі стану бідності, і готовий для цього діяти – створити власний бізнес або знайти роботу.
Основні завдання пілотного проекту:
зменшення рівня безробіття та бідності в регіонах;
повернення на ринок праці громадян, які тривалий час не працювали, та інтеграція до ринку праці внутрішньо переміщених осіб;
створення нових робочих місць;
зменшення навантаження на державний та місцевий бюджети.
Пілотний проект щодо виведення малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб із стану бідності реалізується у Львівській, Харківській і Полтавській областях. У цих регіонах найбільш концентровано проживають групи людей, які з багатьох причин не мають роботи. Державну соціальну допомогу у Львівській області отримує один із 35-ти мешканців, у Полтавській – один із 66, у Харківській – один із 96.
Учасникам проекту пропонуються нові можливості для праці:
безвідсоткова поворотна фінансова допомога (безвідсотковий кредит) для закупівлі обладнання та матеріалів з метою організації власного бізнесу;
допомога у працевлаштуванні, зокрема, на нові робочі місця;
участь в оплачуваних громадських роботах (виконання сільськогосподарських робіт, робіт із благоустрою територій, підсобних робіт на будівництві тощо).
Учасникам проекту, які вирішать розпочати власний бізнес, надаватиметься консультаційний та юридичний супровід, за потреби – допомога у розробці бізнес-плану для успішного старту підприємницької діяльності.
Підсумками реалізації пілотного проекту стануть:
нові апробовані механізми залучення до роботи непрацюючих працездатних людей;
підвищення ролі територіальної громади у вирішенні питань малозабезпечених сімей;
пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення законодавчої бази у сфері зайнятості населення і надання державної соціальної допомоги.
Якщо ви маєте бажання вийти зі стану бідності, самостійно визначати свою долю, нести відповідальність за рідних та близьких і хочете використати свій шанс на краще життя, – звертайтесь до управління з питань соціального захисту населення Буської районної держадміністрації абодо Буського районного центру зайнятості із відповідною заявою. Також потрібно надати документи: довідка про отримання/неотримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Comments