Пластуни Станиці Красне вшанували пам’ять першого командира УПА на Волині Василя Івахіва

Пластуни Станиці Красне вшанували пам’ять першого командира УПА на Волині Василя Івахіва

В неділю 22 квітня у Перемишлянському районі в с. Подусільна відзначали 110 річницю від дня народження першого командира військових відділів УПА на Волині – Василя Івахіва.

Голова Буського районного Братства ОУН-УПА Мар’ян Длугош і його побратим Володимир Михайлюк стали ініціаторами поїздки, долучивши до акції і пластунів Станиці Красне.

Захід розпочався із молебню у храмі  прп. Параскевії Терновської. Після богослужіння спільною ходою духовенство, представники влади, громадських організацій і гості перемістились до пам’ятника де і відбулись основні заходи. Отці відправили панахиду, відбулось покладання квітів, молитва за Україну та її героїв, громадське віче і нагородження героїв Перемишлянщини.

Після офіційної частини відбувся концерт за участі колективів народної самодіяльності. А також усі охочі могли скуштувати смачний куліш.

Василь Івахів був активним учасником руху “Пласт”, проводив вишколи, організовував діяльність пластовихВшанування пам'яті першого командира УПА на Волині Василя Івахіва гуртків, тому є взірцем для сучасних скаутів. Приємними були зустріч і знайомство наших пластунів із пластунами з Рогатина.

Довідково:

Василь Івахів (1908-1943) – військовий референт ОУН на Північно-Західних Українських Землях, перший командир відділів УПА на Волині. Народився в с. Подусільна Перемишлянського повіту 18 квітня 1908 р. Початкову освіту здобув у школі в рідному селі. Згодом навчався у Рогатинській гімназії. Був активним членом «Пласту», проводив вишколи, організовував діяльність пластових гуртків. Згодом Василь вступив до Української військової організації. Після служби в польському війську за дорученням ОУН активно працював у громадських організаціях «Сокіл», «Просвіта».

Подяка за сприяння у поїздці Пришляку Роману Романовичу.

Старшопластунка, Олена Баран

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top