ПОБОРНИЦЯ ПРАВДИ І СВОБОДИ

З нагоди 75-річчя від дня народження Ірини Калинець працівники Красненської книгозбірні провели  літературну імпрезу 

ХХ століття у Галичині було багатим на славні імена жінок, які власним життям і кров’ю освятили свою жертовну любов до Бога і своєї Батьківщини – України. Серед них – Олена Степанів, Ольга Басараб, Одарка Гусяк, Ірина Сеник, Катерина Зарицька та багато інших. До плеяди героїчних жінок належить і львівська письменниця – дисидентка Ірина Калинець. 6 грудня цього року їй би виповнилося 75 років. Нажаль, письменниці немає з нами вже більше трьох років.

З нагоди 75-річчя від дня народження Ірини Калинець працівниками Красненської книгозбірні ім. І. Тиктора підготовлено виставку-персоналію «Нації своєї чудотворка», яка знайомить з життєвим та творчим щляхом видатної львів’янки.

6 грудня працівники бібліотеки разом з головою молодіжного клубу «Сучасник» при Красненській бібліотеці Олексієм Мировським  провели для користувачів бібліотеки, учнів 7 класу Красненської школи № 1, літературну імпрезу «Поборниця правди і свободи».

Духовні інтереси Ірини Калинець багатовимірні. Вона – поет,  прозаїк, педагог, громадський діяч, публіцист, есеїст, науковець. Авторці належать поетичні книги «Шлюб із полином» (1995), роман «Вбивство тисячолітньої давності» (1997); наукові праці «Гуни – нащадки Ізраїля» (Львів, 1997); Студії над «Словом о полку Ігоревім» (Львів, 1999); «Загадки хрещення України-Руси» (Львів, 2000); «Епоха гунів та її передісторія: у світлі біблійних джерел» (Львів, 2007), казки для дітей та інші твори. Казки Ірини Калинець дарують світло і радість, вони сучасні, українські, з вдалими, зрозумілими для дітей вкрапленнями фактів історії, з розповідями про традиції українського народу. Вони вчать нас любити рідну землю, відрізняти добро від зла, бути сильними і добрими. У 1998 р.Ірині Калинець присвоєно міжнародне звання «Героїня світу», також вона нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ (2000р.) та ІІ (2006р.) ступенів.

Олексій Мировський розповів присутнім про сторінки з життя цієї сильної духом жінки, яка неодноразово зазнавала утисків і тортур радянської системи.

12 січня 1972 Ірина Калинець була заарештована у Львові. У липні 1972 року суд засудив її до 6 років ув’язнення в таборах суворого режиму та 3 роки заслання, яке вона відбувала разом зі своїм чоловіком Ігорем Калинцем у Читинській області колишнього СРСР. Але, незважаючи на численні випробовування, що випали на її долю, Ірина Калинець не переставала писати вірші, в яких закликала до боротьби за національне звільнення України. Основою її знань, поглядів, наукових праць є християнська мораль. А полум’я жертовності та любові до України, запалене нею, горітиме у мільйонах українських сердець завжди.

 Надія Тарнавчик

 завідувач Красненської бібліотеки ім. І. Тиктора

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top