Права неповнолітньої дитини збережено

Права неповнолітньої дитини збережено.

Життєві ситуації бувають різні. Деколи стається так, що через різні обставини руйнується сім’я і від цього потерпають не тільки дорослі, але і діти.

До Буського місцевого центу за допомогою звернулася молода особа з проханням захистити її неповнолітню дочку, яка тільки пішла в школу, від посягань колишнього чоловіка, який через суд вимагає побачень та усунення перешкод у вихованні та особистому спілкуванні з його дитиною. А саме, батько вимагав, щоб він мав право возити свою дитину у м. Львів (де він постійно проживає), та відпочивати з нею на природі разом із своїми друзями без присутності матері. До справи взявся адвокат, призначений Буським місцевим центром за кошти держави. В досудовому провадженні з’ясувалося, що машина батька ( грузовий бус) не обладнана сидінням для перевезення дітей і батько погано розуміється в режимі харчування доньки. Адвокат при допомозі медіації зумів переконати батьків неповнолітньої дитини погодитися на мирову угоду, яку було затверджено Буським районним судом.

Згідно мирової угоди, запропонованої адвокатом, батько має право без обов’язкової участі та без обов’язкової присутності матері на побачення та відпочинок (у розумінні вільного особистого спілкування та виховання їх спільної дитини)  в межах міста Буськ Львівської області (зазначене територіальне обмеження діє до досягнення дитиною восьми років, а після досягнення нею цього віку це положення підлягає перегляду в позасудовому порядку, а у разі недосягнення з цього приводу спільної згоди батька з матір’ю в судовому порядку): кожних дві години підряд кожного робочого дня після завершення відвідування шкільних занять (гуртків тощо) та кожних чотири години підряд кожного вихідного (неробочого) дня. Батько і мати зобов’язані телефонним чи іншим можливим зв’язком не менше ніж за одну годину до часу вищезазначених побачень повідомляти один одному про обставини, які унеможливлюють побачення батька з дитиною. Мати зобов’язана не перешкоджати батьку вільно особисто спілкуватися та виховувати дочку та бачитися з нею на вищезазначених умовах, а батько зобов’язаний дотримуватись рекомендацій матері щодо харчування дочки та догляду за нею. Цю мирову угоду укладено батьком та матір’ю в першу чергу в інтересах неповнолітньої дочки, а тому, вони зобов’язані добросовісно та неухильно дотримуватись її умов.

Дослідивши матеріали справи, суд погодився, що  мирова угода між сторонами підлягає визнанню, оскільки результати визнання не суперечать закону, мирова угода є обґрунтованою, не зачіпає інтересів інших осіб та держави. Таким чином було захищено права неповнолітньої дитини, яка могла потерпіти від спору між батьками.

Якщо ваші права порушено, ви можете звернутися до Буського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, який знаходиться в м. Буську вул. Є. Петрушевича 8. Тел.. 2-11-12. Ми працюємо для вас.

Інтегратор Буського МЦ з надання
безоплатної правової допомоги
Іван Закала

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top