Православні християни сьогодні відзначають Чистий четвер

Православні християни сьогодні відзначають Чистий четвер

На Страсному тижні, тижні перед Великоднем, для християн східного обряду настає Великий (Чистий) четвер. Цього року він припадає на 25 квітня, повідомляє УНН.

Під час богослужінь цього дня згадують одну з найважливіших євангельських подій – Таємну вечерю, на якій Ісус Христос омив ноги своїм учням, показавши тим самим приклад братської любові і смиренності.

Як мовиться у Євангеліє, на Таємній Вечері Ісусом Христом був встановлений обряд євхаристії — Святого Причастя.

Цей обряд визнається всіма християнами — православними, католиками, лютеранами — віряни куштують вино і хліб, маючи на увазі під ними Тіло і Кров Ісуса Христа.

З Великого четверга і до неділі у всіх православних храмах церковні служби присвячуються спогадам про земні страждання Спасителя.

Зазначимо, що з Великого четверга починаються приготування до Великодня. Вірянам необхідно прийти до храмів, сповідатися і причаститися.

У цей день заведено прибирати у будинку, пекти паски, фарбувати яйця. Також у Чистий четвер заведено встати до сходу сонця і скупатися — символічно очиститися від гріхів.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top