Представники Бущини взяли участь у ІІ обласному фестивалі “Кращий господар Львівщини”

Представники Бущини взяли участь у ІІ обласному фестивалі “Кращий господар Львівщини”

У суботу, 22 вересня, на території Львівського ринку “Шувар” відбувся фестиваль “Кращий господар Львівщини”.

Серед його учасників була за дорученням голови РДА Петра Мороза і делегація Буського району. Як зазначив перший заступник голови райдержадміністрації Олег Ільків, Бущина достойно була представлена на фестивалі та викликала жвавий інтерес до своїх експонатів серед відвідувачів.

“Оформити нашу експозицію з сільськогосподарською продукцією допомогла художник Буського РНД Лілія Андрєєва, активну участь у підготовці брали начальник відділу АПК райдержадміністрації Ігнат Дудак, працівники Богдан Секретар та Любов Покотицька”, – сказав керівник.
Також Олег Ільків відзначив, що два гарбузи вагою близько 80 кг кожен привезли на виставку з Побужанської сільської ради та м.Буськ, завдяки їм наша експозиція була найкращою у Львівській області.
Насичена програма фестивалю передбачала проведення різноманітних конкурсів, ярмарок агропродукції та еко-продуктів, виступи творчих колективів, розваги для дітей, проведення конкурсу на визначення кращого господаря Львівщини серед фермерських господарств ( в обробітку яких знаходиться не більше 500 га землі), особистих селянських господарств та сільскогосподарських кооперативів.

Господарів та гостей фестивалю привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка.

“Ми гордимося нашими людьми, які працьовиті і є справжніми українськими господарями. Нехай урожаї щоразу будуть кращими, технології, які ви застосовуєте, дають більшу ефективність. Держава підтримує аграріїв,це допомога фермерам, щоб вони мали кошти для закупівлі сучасного насінництва, пониження відсоткової ставки для купівлі сільськогосподарської техніки. Ми повинні мати постійний діалог і вірити у себе, нашу державу і перемогу” ,- зазначив Олег Синютка.

У межах фестивалю відзначили кращого господаря Львівщини cеред фермерських і селянських господарств та кооперативів. Відтак, у номінації “Краще фермерське господарство” перемогло фермерське господарство «Веклина М.Т.», яке займається вирощуванням зернових, бобових та олійних культур. Обсяг виробництва за рік: пшениці 936 тонн, гороху 464 тонн, ріпаку 789 тонн, сої 313 тонн, урожайність зернових становить 58ц/га (по області 48ц/га), олійних- 43ц/га (по області 31ц/га).

У номінації “Краще особисте селянське господарство” відзначили Богдана Дороша, що займається рослинництвом і тваринництвом. Обсяг виробництва за рік: пшениці 49 тонн. У господарстві утримується 35 голів ВРХ, в т.ч. 16 корів, 50 голів птиці, 5 бджолосімей. Надій на корову в рік складає 4100 кг.

Кращим сільськогосподарським обслуговуючим кооперативом став кооператив «Покрова», що розташований у Бродівському районі. Обсяг виробництва за рік заготівля молока від членів кооперативу 644 тонни. У кооперативі утримується 376 голів ВРХ.

У номінації “Краща сімейна ферма за показниками якості молока та кількості проданого молока через кооператив у 2018 році” за результатами оцінювання Проекту “Розвиток молочного бізнесу в Україні” перемогла сімейна ферма Галини та Михайла Кравчишин Самбірський район с. Ваньковичі, члени кооперативу «Молочний дар». Фермери за 8 місяців 2018 року офіційно продали через кооперативні послуги 63 т молока. Господарям вручили теля з генотипом джерсейської породи.

Зокрема кожен охочий під час фестивалю зміг взяти участь у різноманітних конкурсах, приготуванні та дегустації українських страв.

Захід організували з метою популяризувати створення сімейних фермерських господарств, сільськогосподарських кооперативів, як економічної основи для розвитку сільських територій.

Організатори – Львівська обласна державна адміністрація, ОРСП «Шувар» за підтримки Львівського національного університету ветеринарної НУВМБ імені С.З.Ґжицького, Центру розвитку місцевого самоврядування.

busk-rda

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top