Презентація книги надбужанської поетеси Валентини Лотоцької відбулась у Красненській школі

  “Пелюсткові зливи” Валентини Лотоцької  – книга для всіх, хто потребує поезії як опори у складних умовах сьогодення

12 березня у Красненській школі відбулась презентація книги Валентини Лотоцької “Пелюсткові зливи”.

Це уже третя збірка віршів нашої талановитої поетеси.

Валентина Олександрівна народилась у Білій Церкві, уже більше 27 років працює вчителем на Львівщині, з них -17 років є заступником директора з навчально-виховної роботи Красненської школи №1. Її поетичні твори друкувались у дитячих журналах “Барвінок”, “Джерельце”, “Мудрагелик”, вона  є також співавтором збірки “Одкровення”.

Перша книга Валентини Лотоцької “Щастя із присмаком неба” побачила світ у 2014 році, збірка віршів для дітей “Шури-бури-чари” була видана у 2014році. І ось цього року у видавництві “Сполом” вийшла її нова книга “Пелюсткові зливи”.

“Вірші цієї збірки зачаровують майстерністю авторки, її умінням бути щирою і переконливою водночас, почуттєвою здатністю опоетизовувати буденне довкілля, тонко реагувати на виклики реальності, працюючи зі словом, як з найкоштовнішою цінністю. Вона для всіх, хто потребує поезії як опори у складних умовах сьогодення” – так влучно сказано в анотації до книги.

Досить символічно, що саме у весняну пору, у час пробудження природи відбулась презентація “Пелюсткових злив” -поезії, що надихає, дає заряд енергії і відчуття неповторності кожної миті життя.

У святково прикрашеній залі Красненської школи зібралось чимало поціновувачів поетичного слова, серед яких вчителі світової літератури з усіх шкіл нашого району, друзі і колеги Валентини Лотоцької. Завітали на свято і представники влади голова Буської районної ради Богдан Глова, перший заступник голови РДА Олег Ільків, настоятелі Красненських храмів о.Степан Жукровський та о.Юрій Толочний, начальник відділу освіти Богдан Глуховецький та методисти відділу освіти,керівник відділу культури Люмила Ціхоцька, директор районної бібліотеки Оксана Стецик.

Привітала усіх гостей та учасників районного семінару директор школи Ірина Чиж і розповіла про великий колектив талановитих учителів найбільшої у районі школи, про успіхи учнів -вихованців.

А далі усі поринули у чарівний світ поезії, яку читали окрім самої авторки учні старших класів, дитячі вірші звучали з вуст молодших школярів. До слова, не тільки вміло декламували, але й чуттєво, одразу впадало в очі, що вірші їм до душі.

Цікавою була інсценізація окремих глибокодумних поезій у виконання драматичного гуртка Красненського народного дому разом із художнім керівником Марією Гловою, учнів Красненської школи. Не залишили байдужими нікого у залі поезії, присвячені матері, у багатьох на очах бриніли сльозинки.

Зворушливо звучали і пісні на слова Валентини Лотоцької у виконанні Ганни Грушицької , вокального учнівського ансамблю.

Органічно і романтично звучала весняна тема, тема  краси природи і людських почуттів.

Доречним був мелодійний супровід, а відеокадри влучно доповнювали кожну тему. Особливим було і оформлення залів школи в оптимістичних весняних кольорах і деталях.

Динамічно і експресивно додав гостроти відчуттів танець у виконанні танцювального колективу “Енерджі” під керуванням Ірини Сторонянської “Ми не хочемо війни”. Це теж було органічним вкрапленнямдо окремої  – патріотичної теми поезій .

Чимало схвальних відгуків про творчість Валентини Лотоцької звучало на святі. Про її особливий дар говорили отець Петро та отець Юрій, керівник районного відділу культури Людмила Ціхоцька, методист відділу освіти Світлана Лабінська, вчитель Красненської школи Наталія Байко, колишній директор школи Михайло Рачкевич, колеги вчителі із інших освітніх закладів району. Валентина Лотоцька подякувала за допомогу у підготовці свята своїм колегам однодумцям. Завдяки дружньому творчому тандему свято вдалось на славу.

 

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top