Привітання першого заступника голови РДА Олега Ільківа з Днем Державного Прапора України

Привітання першого заступника голови РДА Олега Ільківа з Днем Державного Прапора України

Дорогі краяни! Одним з найважливіших елементів процесу становлення державності будь-якої країни є визначення національної символіки як невід’ємної ознаки незалежності.

Кожний народ, шануючи свою історію, шанує і свої святині. Без сумніву, державний синьо-жовтий прапор і є однією із найголовніших святинь народу.
У серпні 2004 року Президент України підписав Указ про встановлення Дня Державного Прапора України, який відтоді святкується щорічно 23 серпня.
Державний Прапор відповідно до статті 20 Конституції України є одним із трьох офіційних державних символів, що символізують суверенітет держави. Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці і достатку. Український національний прапор має здатність кликати не тільки на урочисті мітинги і свята, а й на боротьбу за свободу і честь нації. Це наш історичний дух, наша совість і символ нашої незламності. Це вічно жива пам’ять і вічна мрія нашого народу. Під його знаменом ми йшли до проголошення самостійної Української держави, а сьогодні розбудовуємо демократичне суспільство, з ним наші воїни йдуть у бій проти російських окупантів. Під цим прапором український народ на весь світ засвідчив своє прагнення до свободи, незалежності, гідного життя у єдиній сім’ї європейських народів.
Поєднання у нашому державному прапорі двох кольорів – жовтого і синього – одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів. А походить воно від герба Галицько-Волинського князівства, землі якого в XIII столітті літописці назвали Україною.
24 серпня 1991 року був проголошений Акт незалежності України, і синьо-жовтий прапор замайорів над будинком Верховної Ради.
На політичній карті світу з’явилася нова незалежна, суверенна держава Україна. Їй необхідно було набути всіх атрибутів державності, що належить мати учасникові Організації Об’єднаних Націй. Без цього неможливо стати рівноправним членом світового співтовариства.
28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла Постанову “Про державний прапор України”. Ним став саме національний синьо-жовтий стяг.
Не можу не згадати сьогодні і про те, що 24 серпня, вже завтра, ми святкуємо велике національне свято нашої державності – День Незалежності України. Народ України святкує уже 28 річницю, відколи здійснилася споконвічна мрія наших предків – бути господарями на своїй найбагатшій, прекрасній і чарівній українській землі.
Від щирого серця й від усієї душі зичу усім Вам, Вашим близьким і рідним, усім українцям здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, сили і наснаги в усіх справах і нехай мрія про краще майбутнє окриляє вас на нові звершення, на нові добрі починання в ім’я соборної, незалежної, демократичної, процвітаючої України, надійної запоруки добробуту і щасливого життя її народу. З святом Вас!

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top