Радянська спдадщина Надбужжя

Радянська спдадщина Надбужжя

У 1991 р. з топонімної карти Буська назавжди зникла більшість меморіальних топонімів радянської епохи: вулиці Радянська, Червоноармійська, Леніна, Ватутіна, Юдіна, Жовтнева, 8-го Березня, 1-го Травня, площі Перемоги, 50-річчя Жовтня, ХХІІ-го з”їзду КПРС і т.д. У середині-в кінці 90-их зникли інші назви вулиць епохи соцреалізму: Механізаторів, Індустріальна та ін.

  Утім, окремі релікти тоталітарно-комуністичної епохи успішно дожили до нашого часу. У південно-західній частині Буська досі є вулиця імені Валентини Терешкової. Для більшості людей ця особа асоціюється із першою жінкою-космонавтом, однак мало хто знає, що сьогодні В.Терешкова є депутатом фракції “Єдина Росія” у Думі Російської Федерації, яка голосувала, зокрема, за анексію Криму у 2014 та за низку інших резонансних антиукраїнських законів. То на честь кого названо цю вулицю? Космонавта неіснуючої держави чи російського окупанта?
Ще дві вулички з цікавими назвами загубились у нових мікрорайонах Буська. Вулиця Корнєєва названа на честь “визволителя” – гвардії полковника радянської армії, який у 1944 р. першим увійшов у місто зі своїм танковим підрозділом. У 60-их рр. Корнєєв був почесним громадянином міста і часто приїздив на різні ідеологічні заходи та святкування. А у 80-их рр. на його честь назвали вулицю. У центрі міста, до речі, донедавна була ще одна вулиця, названа на честь “визволителя” – капітана Юдіна, який загинув у боях за Буськ у 1944 р. У 1991 р. її перейменували на честь Льва Чачковського – археолога і дослідника Буська. А про Корнєєва якось забули…
Неподалік цієї вулиці загубилася вуличка Мічуріна. Нічого не маємо проти наукового авторитету цього російського і радянського селекціонера, але все ж не можемо збагнути, яку дотичність він має до Буська? 
Вважаємо, у Буську є багато достойників, чиїми б іменами варто і треба було б називати вулиці. І чи потрібні нам чужі герої, які не мають жодного відношення до міста.
Кандидат філологічних наук,
доцент кафедри української мовиЛНУ
ім.Івана Франка Іван Ціхоцький

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top