Рекомендації населенню, що потрапило у надзвичайну ситуацію внаслідок  повені, паводку, підтоплення

Рекомендації населенню, що потрапило у надзвичайну ситуацію внаслідок  повені, паводку, підтоплення 

В умовах реальної  загрози забруднення питної води збудниками інфекційних хвороб (вірусного гепатиту А, дизентерії, ентеровірусів та інших гострих кишкових інфекцій) внаслідок потрапляння повеневих  вод до джерел водопостачання, з метою попередження спалахів інфекційних захворювань, спричинених водним фактором передачі на підтоплених територіях та у приватних домоволодіннях, а також в умовах  відсутності централізованого водопостачання, необхідно дотримуватися простих правил профілактики:

Обов’язково кип’ятіть питну воду. Не вживати воду з децентралізованих джерел у місцях підтоплення, воду сумнівної якості з неперевірених джерел та наземних водойм. Бажано використовувати для пиття розливну бутильовану воду.

Заборонено вживати продукти харчування, які були підтоплені або забруднені повеневою водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження.

Не купуйте харчові продукти, овочі на стихійних ринках у невстановлених для торгівлі місцях.

Дотримуйтесь вимог особистої гігієни перед вживанням їжі, після відвідування туалету.

Після сходу води здійсніть чищення та дезінфекцію шахтових колодязів приватного та громадського користування.

Періодично здійснюйте лабораторні дослідження якості питної води джерел децентралізованого водопостачання.

Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території. Все майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції.

При виникненні симптомів, характерних для гострих кишкових інфекцій та вірусного гепатиту А (нудота, блювання, дискомфорт, біль у животі, рідкі випорожнення, підвищення температури тіла, загальної слабкості) негайно звертайтесь за медичною допомогою до лікувально-профілактичного закладу і не займайтесь самолікуванням. 

Буське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top