Розкидають вакцину з літаків: на Львівщині стартувала масштабна кампанія проти сказу

Розкидають вакцину з літаків: на Львівщині стартувала масштабна кампанія проти сказу

Сьогодні авіація працюватиме над Буським районом, зокрема, Задвір’янськими угіддями та окрузі

На Львівщині розпочали досить незвичну вакцинацію диких тварин: препарат розкидають просто із літаків по всій території області.

Таких вакцин у кожному ящику 160. Всередині приманки – блістер з антитілами. Коли звір його прокушує, препарат, який запобігає захворюванню на сказ, потрапляє в організм.

За словами Ігора Белея, начальника Управління Держпродспоживслужби в Буському районі, вакцина діє протягом 2-3 годин, а імунітет виробляється приблизно на 14 день.

Капсули розкидують через встановлений у літаках барабан. Загальний обсяг – понад 400 тисяч доз. Дозування – 25 штук на кілометр квадратний. Це спеціальна машинка, яка обладнана GPS. Принцип дії в роботі: закидається вакцина в барабан, вмикається кнопка запуску. У всіх пілотів свій окремий маршрут. Карта польоту завантажена в планшет.

Вакцинацію диких тварин проводять за кошт Євросоюзу. Там позбутися сказу серед звірів змогли за п’ять років. Тепер же європейці вкладають гроші в сусідні держави, аби хвороба знову не повернулась на їх територію.

Фахівці запевнили: якщо капсула впаде у чиємусь приватному господарстві – це не страшно. Вакцина повністю натуральна й безпечна як для домашніх тварин, так і для людини.

А щоб ефект був максимальним, такі профілактичні польоти мають виконувати двічі на рік. Наступний етап планують вже восени.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top