Сенсаційна знахідка у Буську. За 100 років до побудови 300-літньої церкви Св. Параскеви тут вже була церква

Сенсаційна знахідка у Буську. За 100 років до побудови 300-літньої пам’ятки архітектури національного значення церкви Св. Параскеви тут вже була церква…

Про реставраційні роботи на дерев’яній сакральній пам’ятці архітектури національного значення у Буську ми вже писали раніше. Восени 2015 року представники відповідної сертифікованої підрядної організації із Івано-Франківщини розпочали перший етап реставрації – укріплення та протиаварійні заходи. Тоді за допомогою дерев’яних стовпів змонтували опірний скелет всередині сакральної споруди, зафіксували важкий центральний купол та стіни.  У 2016 році реставраторам вдалося частково укріпити стіни храму ззовні та замінити гонтову покрівлю на основному куполі храму.

Вже у 2017 році  реставратори активно взялись за укріплення фундаменту церкви. Під час проведення земляних робіт біля південної стіни робітники виявили три поховання. Про це одразу повідомили обласну  археологічну службу. Досліджувати знахідки до Буська приїхав науковий  співробітник інституту  археології  Львівського    національного  університету  ім. І.Франка Петро Довгань, який уже більше 7-ми років проводив різноманітні дослідні експедеції-розкопки на території Буського району.

Сьогодні на місце розкопок приїхала делегація районних посадовців, настоятель храму Св. Миколая о.Михайло Смачило, члени районного товариства “Бужани”, журналісти Буського радіо та часопису “Воля Народу”. Петро Довгань розповів, що окрім поховань знайдено й  цінні монети, найдавніша з яких датується 1660 роком!

Петро Довгань про знахідки:

 

 

Археологічні роботи ще тривають, після завершення досліджень заплановано законсервувати місце розкопок та продовжити реставрацію фундаменту храму.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top