Сесія Буської районної ради не прийняла рішення про призупинення роботи школи у Кудирявцях 

Сесія Буської районної ради не прийняла рішення про призупинення роботи школи у Кудирявцях

Вчора, 31 травня, на порядок денний сесії було винесене питання призупинення діяльності Кудирявецької ЗОШ I ступеня у зв’язку із  малою наповнюваністю класів та високою вартістю утримання одного учня. Відповідний проект рішення сесії попередньо був погоджений депутатською комісією з питань освіти, науки, духовного відродження, культури, туризму, депутатської діяльності, етики, роботи з молоддю, фізичної культури та спорту, яка вивчала таке клопотання відділу освіти Буської РДА .

У своєму виступі із сесійної трибуни начальник відділу освіти Галина Олійник зазначила, що згідно Закону «Про освіту», наповнюваність класів має бути не менше 5 дітей. У Кудирявцях навчаються в 1 класі  – 4 осіб, у 2 класі – 6, у третьому класі нема дітей, а у 4 класі – 2 дітей. Всього 12 дітей. Їх навчання забезпечує 2-є вчителів. Вартість утримання кожного учня складає 27 тис грн на рік при середньообласному показнику в 12,5 тис. грн. Також Галина Олійник зазначила, що справа тут не лише у економічній вигоді, таке рішення піде на користь освітньому рівню тих дітей, яких возитимуть на навчання в сусідні Новосілки, де сформовані повноцінні класи. Очільниця районної освіти наголосила й на тому, що з 1 вересня 2018 року навчання дітей у “класах-комплектах” не передбачено, натомість впровадять індивідуальне навчання – лише 8 годин на тиждень такі учні відвідуватимуть школу…

Обговорення цього важливого питання тривало більше двох годин. Дискусія точилась стосовно якості освіти дітей у малокомплектній школі і у великих навчальних закладах. Голова ради Богдан Глова надав можливість висловитися кожному, але після низки емоційних виступів спільної думки депутатський корпус все одно не дійшов.

Вирішальним фактором у не підтримці питання закриття школи став виступ представника батьківського колективу Кудирявецької школи та сільського голови Володимира Яворського, які висловились проти закриття школи у селі.

У підсумку під час голосування “за” закриття школи проголосувало 4 депутатів, “проти” – троє і “утрималось”- 15 депутатів. Але, мабуть, крапки у цій справі ще не поставлено…

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top