Щороку бущани вшановують у Польщі пам’ять отця Михайла Вербицького – автора музики до Гімну України

Щороку бущани вшановують у Польщі пам’ять отця Михайла Вербицького – автора музики до Гімну України

4 березня минає 204-та річниця з дня народження творця музики Державного Гімну – Михайла Вербицького. Урочистості у селі Млини, куди щороку приїжджає делегація Буського району, розпочалися 2 березня зі Святої Літургії у місцевому храмі села Хотинець.

Опісля, у церкві Покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький, відбулась поминальна молитва.

У каплиці-пантеоні, де похований видатний українець, вшанували пам’ять та поклали квіти представники делегацій з усіх районів області.
Корзину від бущан встановили до пам’ятника М.Вербицькому голова райдержадміністрації Петро Мороз разом з головою районної ради Богданом Гловою, помолилися спільно з іншими учасниками в пам’ять про цю світлу, високоморальну та обдаровану людину.

Нагадаємо, що отець Михайло Вербицький – видатний композитор, громадський діяч, автор гімну України «Ще не вмерла Україна» – народився 4 березня 1815 року у селі Явірник-Руський, що на Надсянні, де його батько Михайло був священиком.

У 1828 році при перемишльській катедрі владика Іван Снігурський заснував хор, а згодом і музичну школу, в яких співав і навчався Михайло.

Згодом Михайло Вербицький вступає до Львівської духовної семінарії. У другій половині сорокових років він пише музику повної Літургії для змішаного хору, яка і сьогодні звучить у багатьох церквах Західної України.

Складні життєві обставини відтягнули Вербицького від висвячення на священика і щойно 1850 року він отримує ієрейські свячення. Кілька років йому доводилося переїжджати з однієї сільської парафії на іншу, аж поки 1856 року він не осів у селі Млинах на Яворівщині, де прожив решту свого життя. Тут він був парохом у церкві Покрови Пресвятої Богородиці.

 

 

 

 

 

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top