Щороку бущани вшановують загиблих українців у селі Павлокома

Щороку бущани вшановують загиблих українців у селі Павлокома

У суботу, 7 березня, у селі Павлокома на Ряшівщині (Польща), відбулись скорботні заходи з вшанування пам’яті 366 українців, загиблих 3 березня 1945 року.

Керівництво області та районів, представники громадських організацій взяли участь у чині панахиди на Меморіалі трагічно загиблим 366 українцям у с. Павлокома, а також поклали квіти та лампадки до Меморіалу. Участь у заходах із нагоди 75-ї річниці трагедії села Павлокома взяли делегації з усіх районів Львівщини, а також представники Буського району разом з головою Олегом Ковалем, керівником сектору культури Люмилою Ціхоцькою, керівником районних Пластунів Людмилою Гураш та ін.

«75-ть років тому на цих теренах говорили українською, співали українські пісні, люди ходили в українські церкви, розвивали українську культуру. І в одну мить це все обірвалось. Сотні українців було вивезено з їхніх домівок, ті хто залишився потерпали від переслідувань просто за те. що були українцями, розмовляли українською мовою. Українське село Павлокома було спалено тільки через те що тут були українці, через те, що не було могутньої держави України, яка б захистила своїх громадян, не було єдності між українцями, які б встали захищати один одного. Сьогодні ми тут, бо велика трагедія села Павлокоми нас болить до сих пір. Але ми не здались, ми стали сильніші, сьогодні в нас міцна держава, ми об’єднуємося проти тоталітарного режиму, який прагне зробити безлад в нашій країні та не допускаємо його і до наших сусідів. Ми єдині, і ми пам’ятаємо про кожного 366 українця який похований тут і є частинкою України. Тільки тоді коли ми будемо єдиними нас будуть поважати та з нами будуть рахуватись», – зазначив очільник області Максим Козицький.

Опісля відбулось скорботне віче, присутні виконали Державний Гімн України.

«Кожний з нас зобов’язаний поважати та берегти пам’ять про наш народ, нашу спільну історію. Знаємо добре, хто наш герой а хто ворог, не дозволимо розділяти українців і поляків. Ми повинні показати приклад нашої нероздільності та нашої спільної історії. Ми повинні знати свої права, та поважати права інших. Маємо бути толерантними та щирими, маємо бути людьми. Адже перегорнувши не одну страшну сторінку нашої історії, ми розуміємо, що найбільшим багатством та благом є мир. Мир між нами, нашими державами, та в наших серцях. Пам’ятаємо кожного українця та всі українські родини, які залишились та поховані тут. Не забудемо жодну могилу на українських цвинтарях. Тому що кожна українська церква, кожний український цвинтар є нашою історією, пам’яттю про наших предків та про наш біль. Україна поважає, береже та берегтиме пам’ять свого народу», – наголосив Максим Козицький.

Також, в межах заходів провели молебень за Україну та український народ у с. Явірник Руський.

Фото Людмили Ціхоцької.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top