Сьогодні, 8 січня, православні відзначають Свято Собор Пресвятої Богородиці і вшановують в цей день мати Ісуса Христа

Сьогодні, 8 січня, православні відзначають Свято Собор Пресвятої Богородиці і вшановують в цей день мати Ісуса Христа

Сьогодні, 8 січня, православні відзначають Свято Собор Пресвятої Богородиці і вшановують в цей день мати Ісуса Христа Діву Марію. У свято Собору Пресвятої Богородиці також шанують й інших людей, хто по плоті був близький до Спасителя (звідси і назва собор): святого Йосипа Обручника і його сина від першого шлюбу Якова (брата Ісуса), царя Давида. В народі свято 8 січня отримало назву Бабині каші та Бабине свято, і сприймалося як жіночий день, коли господині самі влаштовували колядування, відвідували баб-повитух, пригощали одна одну кашею, спеціально приготовленою для такого випадку. Особлива увага сьогодні приділяється породіллям і всім сім”ям, які чекають на народження дитини. Також сьогодні в церквах і у хатах прийнято запалювати свічки за упокій, замовляти панахиду та поминати померлих родичів.

Традиції та заборони у свято Собор Пресвятої Богородиці

За повір”ями, суворо забороняється жінкам в положенні та їх чоловікам працювати в цей день, інакше дитя, яке з”явиться на світ, може мати фізичні недоліки. Іншим господиням і дівчатам 8 січня також не можна виконувати домашню роботу, прати і шити.

Головні прикмети 8 січня:

Якщо сьогодні розігралася заметіль і мороз, то літо обіцяє бути холодним та негожим.

Якщо сонячний і ясний день видався, значить буде хороший врожай проса.

Коли в небі зграї ворон кружляють над головами, то це віщувало швидку завірюху.

Якщо голосно щебечуть синиці, то варто чекати на нічні заморозки, ну а якщо заспівав зяблик то скоро буде відлига.

Коли дме північний вітер 8 січня незабаром буде холоднеча.

Якщо після заходу сонця небо червоного кольору готуйтеся до лютих морозів.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top